Co warto zobaczyć w Meksyku?

Meksyk słynie nie tylko z piaszczystych plaż, tequili i corocznego Święta Zmarłych, ale też z licznych atrakcji turystycznych. To nie tylko światowej sławy zabytki takie jak Chichen Itza czy Tulum, ale też mniej znane, lecz wciąż fascynujące miejsca. Co warto zobaczyć w Meksyku?

Chichen Itza

Chichen Itza to ruiny prekolumbijskiego miasta Majów. Powstało w połowie V w., a więc w czasie, gdy w Europie upadło Cesarstwo Rzymskie. Opuszczono je w XV w., na kilkadziesiąt lat przed przybyciem pierwszych hiszpańskich konkwistadorów. Naukowcy do dziś nie wiedzą, dlaczego Majowie opuścili Chichen Itzę, ale jedno jest pewne – miasto do dzisiaj zachowało się w doskonałym stanie i bywa nazywane jednym z cudów świata. Najbardziej znane budowle, w tym Świątynia Wojowników oraz Świątynia Kulkulkana, to ogromne piramidy schodkowe będące symbolem Meksyku. Ale warto pamiętać, że Chichen Itza to nie tylko kilka piramid, a rozległe, doskonale zachowane miasto. Zabytek znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Chichen Itza to obowiązkowe miejsce do zwiedzania dla każdego turysty planującego wycieczkę do Meksyku!

Tulum

Tulum to kolejne ruiny prekolumbijskiego miasta Majów – tym razem zachowane w nieco gorszym stanie, ale wciąż warte odwiedzenia. Podobnie jak w przypadku Chichen Itzy, Tulum znajduje się na Jukatanie, obok miejscowości o tej samej nazwie. Ruiny położone są na wysokim wzgórzu tuż nad oceanem. Do dzisiaj zachowała się większość budowli, w tym kilka mniejszych świątyń oraz mury miejskie. Natomiast współczesne Tulum to nadmorski kurort, słynący z pięknych plaż i licznych hoteli. To idealne miejsce dla miłośników sportów wodnych, którzy lubią podziwiać piękne widoki.

Cancun

Kilkadziesiąt kilometrów na północ od Tulum znajduje się Cancun – ogromny, nadmorski kurort oceaniczny, do którego co roku zjeżdżają dziesiątki tysięcy turystów chcących rozkoszować się ciepłymi wodami Morza Karaibskiego. W mieście znajduje się kilka zabytków i muzeów, a najciekawszym z nich jest unikatowe na skalę światową Muzeum Podwodne. Jak sama nazwa wskazuje, eksponaty znajdują się pod wodą – są to rzeźby przygotowane przez lokalnych artystów. Ale Cancun to przede wszystkim miejsce relaksu, wypoczynku, ale i wielkich imprez. Na potrzeby turystów przeznaczono ogromną strefę hotelową, gdzie znajduje się aż kilkanaście ogromnych hoteli. W większości oferują one pobyt all inclusive. W Cancun znajdziecie to, z czego słynie Meksyk – piękne i czyste plaże.

Acapulco

Acapulco to kolejny meksykański kurort, tym razem położony nad Oceanem Spokojnym. Miasto słynie z kilku wielkich plaż oraz bogatego życia nocnego, obfitującego w koncerty i cykliczne festiwale. W Acapulco znajduje się też kilka zabytków, w tym XVII-wieczna twierdza El Fuerte de San Diego, a także Dom Wiatraków, w którym można zobaczyć kilkanaście murali autorstwa słynnego artysty, Diego Rivery. W rejonie Acapulco znajduje się kilka popularnych miejsc takich jak plaża Puerto Marqués czy Wyspa La Roqueta – idealnie miejsce dla miłośników nurkowania.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna