Jak spędzić weekend w Świeradowie-Zdroju?

Świeradów jest jednym z ciekawszych miast Dolnego Śląska. Łączy w sobie zalety uzdrowiska, bazy turystycznej dla chcących zdobywać góry i ośrodka narciarskiego. Dodatkowo w okolicy są „po sąsiedzku” liczne inne warte wycieczki miasta takie jak Szklarska Poręba, Karpacz czy Jelenia Góra. Jeżeli więc macie trochę wolnego czasu przyjedźcie tutaj przynajmniej na weekend (a może i na nieco dłużej).

Jak spędzić czas w Świeradowie – Zdroju?

Wszystkim osobom, które naprawdę pragną przyjechać w te strony proponujemy aby najlepiej zaopatrzyć się w księgarni w dobrą mapę albo przewodnik. Bowiem w okolicy jest tak dużo ciekawostek, że siłą rzeczy nasz artykuł będzie musiał się ograniczyć tylko do niektórych. A więc na przykład można tutaj:

  • Poprawić zdrowie korzystając z dobroczynnych zabiegów leczniczych. Przy okazji zobaczyć piękny dom zdrojowy i pospacerować w jego wnętrzach po wspaniałym hallu.
  • Przejść się także na spacer parkiem zdrojowym, deptakiem. Przy okazji wstąpić na kawę lub obiad do jednego z tutejszych lokali gastronomicznych. Po drodze będziecie mijali fontannę z żabami, ładny kościół parafialny i jeszcze trochę innych ciekawostek. Jeśli spaceru będzie mało to wybrać się jeszcze do Ogrodu Dydaktycznego, wodospadów albo do muzeum
  • pojechać kolejką linową na Izerski Stóg (albo jeszcze lepiej zdobyć go na piechotę).
  • Wejść na niezwykłą wieżę widokową „Sky Walker”

W uzdrowiskowych i turystycznych miejscowościach często odbywają się różnego rodzaju imprezy kulturalne. Warto czytać afisze.

Gdzie  w Świeradowie nocować?

Propozycji noclegów na terenie miasta i w jego najbliższej okolicy jest mnóstwo. Jeżeli nie wiecie na co się zdecydować to można skorzystać z którejś strony rezerwacyjnej wpisując hasło „hotel Świeradów„. Wyświetli się Wam mnóstwo propozycji. Począwszy od najtańszych czyli w kwaterach prywatnych poprzez hotele i pensjonaty. A jak ktoś woli na wszystko patrzeć z góry to może spróbować spania w jednym z okolicznych schronisk górskich. My proponujemy zajrzeć na stronę internetową hotelu Cottonina. Może właśnie to będzie dla Was najlepsza możliwa oferta.

Oceń artykuł
[Suma: 3 Średnia: 3.7]
Informacja prawna