Hajduszoboszlo Węgry

Największe kąpielisko termalne w Europie, drugie co do popularności wśród turystów miasto na Węgrzech (po Budapeszcie) – Hajduszoboszlo.

Obecnie to miasteczko uzdrowiskowe ma olbrzymi kompleks basenów rozciągający się na powierzchni 35 hektarów. Cała historia rozpoczęła się w 1925 roku, przy okazji poszukiwań gazu ziemnego geolodzy trafili na gorące źródła geotermalne a o temperaturze 70 stopni Celsjusza. Jeszcze w tym samym roku rozpoczęto eksploatację źródeł.

Prawie 100-letnia tradycja oraz szeroki zakres usług sprawiły, że Hungarospa Hajduszoboszlo na Węgrzech to obecnie największy i jeden z najbardziej popularnych kompleksów kąpielowych w Europie.

Kraina hajduków słynie też z bardzo dużej ilości dni słonecznych, przyjemnej temperatury i klimatu zbliżonego do śródziemnomorskiego.

Kąlielisko Hungarospa Hajduszoboszlo

Odkryta część kąpieliska czynna jest od początku maja do końca września. Latem najbardziej popularnymi obiektami kąpielowymi jest plaża śródziemnomorska z dużym basenem oraz basen z falą. W strefie plażowej dużo atrakcji dla dzieci.

Aquapark Hajduszoboszlo

Strefa ekstremalna to miejsce dla osób lubiących aktywny wypoczynek w Aquaparku Hajduszoboszlo miłośnicy atrakcji dostarczających dużą dawkę adrenaliny mogą skorzystać z 16 zjeżdżalni, w tym tunel wolnego spadania i tsunami. Zjeżdżalnie mają aż 20 m wysokości.

Aquapalace Hajduszoboszlo

Kryty i całoroczny park wodny Aqua-Palace. 15 tematycznych basenów, różne formy, kolory, różna temperatura wody w basenach, mnóstwo atrakcji. Basen tropikalny, w jaskini lodowej, kąpiel kinowa, kąpiel termalna, rzymska, morska, basen i zjeżdżalnia dla dzieci oraz inne.

Baseny Termalne Hajduszoboszlo

Trzy kryte baseny z wodą termalną (32 – 38 C). Cztery baseny termalne odkryte. Taras słoneczny, herbaciarnia.

Kąpiel w naturalnej wodzie geotermalnej jest dobra w leczeniu wielu chorób, a przede wszystkim: przewlekłe zapalenie stawów, zmiany zwyrodnieniowe stawów, przewlekłe zapalne choroby zwyrodnieniowe kręgosłupa, przewlekły ból nerwów, zapalenie nerwu, przewlekły ból mięśni, leczenie po kontuzjach, przewlekłe choroby ginekologiczne, bezpłodność, przewlekłe choroby skóry.

Premium Zona Hajduszoboszlo

Nowe baseny i atrakcje na terenie kąpieliska. Strefa Premium to 5* kompleks o powierzchni wody 2500 m.kw, pomieści nawet 1000 osób. Egzotyczne baseny, basen Plitvice z wodospadem, basen Tahiti, bar wodny, jacuzzi w basenie Amazon, dzika rzeka, basen dla dzieci. Leżaki, parasole, restauracja i wiele innych nowych atrakcji w Hajduszoboszlo.

Noclegi w Hajduszoboszlo

Polecamy Aqua All Inclusive pakiet w promocyjnych cenach wraz z noclegiem w hotelu. Nie będziesz martwić się zakupem wejściówek na każdy z wyżej wymienionych obiektów. Wszystko w jednym pakiecie:

  • komfortowe noclegi w hotelu Thermal Hajduszoboszlo przy wejściu na kompleks basenów
  • wyżywienie
  • wolny wstęp na własne baseny termalne w hotelu
  • wolny wstęp na kąpielisko otwarte
  • wolny wstęp do Aquapalace
  • wolny wstęp na kąpielisko termalne lecznicze
  • korzystanie z Aquaparku albo Premium Zony
  • basen olimpijski
  • parking, internet, klimatyzacja

Rezerwuj sprawdzone i popularne noclegi w termach na Węgrzech.

W czasie pobytu w Hajduszoboszlo polecamy też lokalne dania: langosz, czyli placek pszenno ziemniaczany, smażony na głębokim oleju. Gulasz węgierski. Bogracz – zupa gulaszowa. Halászlé – zupa rybna. Tort Dobosa. I oczywiście słynne węgierskie wina.

Więcej podobnych ofert na stronie www.medeacentrum.pl

Oceń artykuł
[Suma: 6 Średnia: 5]
Informacja prawna