Jak wyjechać w góry i uniknąć tłumu turystów?

„W górach jest wszystko co kocham”. Tak zatytułował jeden ze swoich wierszy Jerzy Harasimowicz. To piękne strofy, które pobudzają wyobraźnię i zachęcają do wejścia na tatrzańskie szlaki. Ruszamy więc z nadzieją przeżycia górskiej przygody, w ciszy i skupieniu. Niestety, wszechobecne tłumy turystów szybko niweczą nasze plany. Dlatego warto wcześniej zastanowić się, jak wyjechać w góry, aby uniknąć tłumu turystów.

Pobyt w górach to doskonały pomysł

Góry fascynują swoim pięknem, odmiennością i tajemniczą aurą. Przyciągają jak magnes, wszystkich, którzy marzą o niebanalnej przygodzie i tych, którzy chcą zmierzyć się z trudami tatrzańskiej wyrypy. Wakacje, urlop, czy nawet krótki weekendowy wypad na Podhale, to okazja do kontaktu z tatrzańską przyrodą i wyjątkową architekturą. To możliwość poznania tutejszego dziedzictwa kulturowego i kulinarnego, tradycji i góralskich zwyczajów. Pobyt pod Tatrami to także okazja do aktywności sportowych, rekreacji, spacerów lub spędzania czasu w duchu slow life.

Rozpocznij od znalezienia dobrego hotelu!

Pobyt w okolicach Zakopanego w sezonie wysokim, kiedy to odnotowuje się największą liczbę turystów, nie musi być kłopotliwy, jeśli znajdziesz cichy i wygodny hotel z komfortowymi pokojami. Dzięki temu będziesz mógł uniknąć tłumów na Krupówkach i obiektów noclegowych przepełnionych turystami. Warto więc wybrać kameralny hotel w Tatrach, położony w spokojnej okolicy Kościeliska, najlepiej w otulinie Tatrzańskiego Parku Narodowego. Jednym z takich miejsc jest Hotel Eco Tatry, kameralny hotelu z widokiem na Giewont. Jest jednym z niewielu hoteli bez dzieci w górach, zapewnia dostęp to strefy SPA i organizuje drzewoterpię, czyli kąpiele leśne, które wzmacniają odporność organizmu, pozwalają uwolnić się od stresu i codziennych kłopotów.

Kiedy najlepiej odwiedzić Podhale?

W miesiącach wakacyjnych i w czasie ferii przebywa w okolicach Zakopanego najwięcej turystów. Choć sezon turystyczny trwa tutaj cały czas, to są w roku takie momenty, w których odnotowuje się spadek ilości odwiedzających. Doskonałym miesiącem do turystyki górskiej jest wrzesień. Okres powakacyjny, ale jeszcze z letnią pogodą sprzyja wędrówkom po mniej zaludnionych szlakach. Przy odrobinie szczęścia możemy nawet samotne znaleźć się na tatrzańskiej perci. Dobrym terminem jest także maj i czerwiec, a więc moment pełnego rozkwitu wiosny w Tatrach. Trzeba jednak uważać na zagrożenia spowodowane pozostałościami śniegu i lodu. Również w samym Zakopanem poza wysokim sezonem można trafiać na bardziej spokojne okresy i cieszyć się dużą dostępnością regionalnych atrakcji, bez męczącego tłumu turystów.

Oceń artykuł
[Suma: 2 Średnia: 5]
Informacja prawna