Nie tylko Sopot. Gdzie jeszcze można przespacerować się po molo?

Najbardziej znane w Polsce jest oczywiście molo w Sopocie. Nic dziwnego – to w końcu najdłuższe molo nad Morzem Bałtyckim. Tłumy turystów przyjeżdżają do miasta, żeby wybrać się na spacer po słynnym pomoście. Tymczasem Sopot nie jest jedyną miejscowością w Polsce, w której znajduje się obiekt tego typu. Zobacz, gdzie jeszcze można przespacerować się po molo!

Molo w Gdańsku

Gdańskie molo znajduje się w dzielnicy Brzeźno i stanowi przedłużenie alei Jana Pawła II. Ma 136 metrów długości, ale często wspomina się o planach jego przedłużenia. W bezpośrednim sąsiedztwie funkcjonuje kąpielisko strzeżone Molo Gdańsk-Brzeźno oraz Stadion Letni Gdańsk. Co ciekawe – nie jest to pierwsze molo w Gdańsku. Wcześniej istniejący obiekt znajdował się około kilometra od obecnego mola (przy ul. Zdrojowej) i miał aż 250 metrów długości.

Zobacz apartamenty Gdańsk!

Molo w Gdyni

Pierwsze molo w Gdyni Orłowie powstało w 1934 roku jako pomost, przy którym cumowały statki. Prosta konstrukcja miała aż 430 metrów długości. Niestety potężny sztorm w 1949 roku zniszczył ponad połowę pomostu. Pozostałą część molo udało się odremontować dopiero w latach 50. Dziś obiekt ma 180 metrów długości i jest popularnym miejscem spacerowym wśród turystów i mieszkańców Gdyni. Można stąd podziwiać malowniczy Klif Orłowski.

Molo w Kołobrzegu

Molo w Kołobrzegu ma 220 metrów długości i 9 metrów szerokości. Znajduje się około 4,5 metra nad poziomem morza. Mieści się w Dzielnicy Uzdrowiskowej, w pobliżu parku zdrojowego. To również nie jest pierwsze molo, jakie powstało w mieście. Historyczny pomost w Kołobrzegu został zniszczony w czasie II wojny światowej. Obecny obiekt otwarto w 1971 roku.

Molo w Międzyzdrojach

Molo w Międzyzdrojach pełni również funkcję przystani morskiej. Ma aż 395 metrów długości. Wejście na molo ozdabiają dwie charakterystyczne białe wieże, które często można zobaczyć na pocztówkach z Międzyzdrojów.

Obecna konstrukcja została oddana do użytku w 1996 roku (a przedłużona w 2004). Istniejący wcześniej pomost uległ zniszczeniu w wyniku sztormu.

Molo w Pucku

Na drewniane molo w Pucku wchodzi się wprost z deptaka, który wraz ze ścieżką rowerową ciągnie się wzdłuż nabrzeża. Na końcu pomostu mieści się drewniana tawerna stylizowana na kapitańską kajutę. Molo znajduje się w pobliżu portu dla żaglówek i motorówek.

Molo w Juracie

Molo jest przedłużeniem deptaka i ma długość 320 metrów. Zostało wybudowane w latach 70. XX wieku. Znajduje się na południowym wybrzeżu Juraty, od strony Zatoki Puckiej. Rozciąga się z niego piękny widok na zacumowane w pobliżu żaglówki i na spokojne wody zatoki.

Zobacz też inne apartamenty nad morzem z oferty Sun&Snow! Wszystkie obiekty po każdym pobycie gości zostają zdezynfekowane specjalnymi środkami i wywietrzone, a personel zachowuje wszelkie środki ostrożności. Możesz więc cieszyć się bezpiecznym wypoczynkiem.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Podobne posty:

  • Wypoczynek w agroturystyce – co warto wiedzieć?Wypoczynek w agroturystyce – co warto wiedzieć? Nazywana dawniej „wczasami pod gruszą”, dziś agroturystyka przeżywa renesans popularności. W dobie tęsknoty za życiem bliżej natury coraz chętniej wybieramy tę formę wypoczynku na terenach […]
  • Jura Krakowsko-Częstochowska, czyli idealne wakacje dla aktywnychJura Krakowsko-Częstochowska, czyli idealne wakacje dla aktywnych Nie trzeba wybierać się za granicę, by odkryć ciekawe miejsca. Świetnym miejscem na wakacyjne przygody może być Jura Krakowsko-Częstochowska. To teren zajmujący 80 km i rozpościerający się […]
  • Spełnienie marzeń odkrywcy, czyli podróż dookoła świataSpełnienie marzeń odkrywcy, czyli podróż dookoła świata Marzenia podróżników bywają różne. Jedni śnią o konkretnych krajach, dla innych liczą się piękne widoki. Kolejni poszukują wycieczek pełnych wrażeń i niezapomnianych przeżyć, a ich […]
  • Samolotem w stronę słońcaSamolotem w stronę słońca Pandemia trwa nadal, ale poszczególne kraje powoli wracają do normalnego życia, przy zachowaniu odpowiednich środków bezpieczeństwa. Także rynek lotniczy ma przed sobą powrót do […]
  • Tanie loty czarterowe – czym one właściwie są?Tanie loty czarterowe – czym one właściwie są? Przez cały rok z niecierpliwością oczekujemy na sezon wakacyjny. Nadchodzą wówczas długo wyczekiwane urlopy i moment na spędzenie czasu z najbliższymi, w wymarzonym zakątku świata. Nie da […]
  • Chorwacja – wakacje wielkich możliwościChorwacja – wakacje wielkich możliwości Chorwacja jest to jeden z tych kierunków, który Polacy wybierają bardzo często i chętnie. To w pełni zrozumiałe, wszak ten kraj słynie z wielu pięknych zabytków, ale i zapierających dech w […]