Nie tylko Sopot. Gdzie jeszcze można przespacerować się po molo?

Najbardziej znane w Polsce jest oczywiście molo w Sopocie. Nic dziwnego – to w końcu najdłuższe molo nad Morzem Bałtyckim. Tłumy turystów przyjeżdżają do miasta, żeby wybrać się na spacer po słynnym pomoście. Tymczasem Sopot nie jest jedyną miejscowością w Polsce, w której znajduje się obiekt tego typu. Zobacz, gdzie jeszcze można przespacerować się po molo!

Molo w Gdańsku

Gdańskie molo znajduje się w dzielnicy Brzeźno i stanowi przedłużenie alei Jana Pawła II. Ma 136 metrów długości, ale często wspomina się o planach jego przedłużenia. W bezpośrednim sąsiedztwie funkcjonuje kąpielisko strzeżone Molo Gdańsk-Brzeźno oraz Stadion Letni Gdańsk. Co ciekawe – nie jest to pierwsze molo w Gdańsku. Wcześniej istniejący obiekt znajdował się około kilometra od obecnego mola (przy ul. Zdrojowej) i miał aż 250 metrów długości.

Zobacz apartamenty Gdańsk!

Molo w Gdyni

Pierwsze molo w Gdyni Orłowie powstało w 1934 roku jako pomost, przy którym cumowały statki. Prosta konstrukcja miała aż 430 metrów długości. Niestety potężny sztorm w 1949 roku zniszczył ponad połowę pomostu. Pozostałą część molo udało się odremontować dopiero w latach 50. Dziś obiekt ma 180 metrów długości i jest popularnym miejscem spacerowym wśród turystów i mieszkańców Gdyni. Można stąd podziwiać malowniczy Klif Orłowski.

Molo w Kołobrzegu

Molo w Kołobrzegu ma 220 metrów długości i 9 metrów szerokości. Znajduje się około 4,5 metra nad poziomem morza. Mieści się w Dzielnicy Uzdrowiskowej, w pobliżu parku zdrojowego. To również nie jest pierwsze molo, jakie powstało w mieście. Historyczny pomost w Kołobrzegu został zniszczony w czasie II wojny światowej. Obecny obiekt otwarto w 1971 roku.

Molo w Międzyzdrojach

Molo w Międzyzdrojach pełni również funkcję przystani morskiej. Ma aż 395 metrów długości. Wejście na molo ozdabiają dwie charakterystyczne białe wieże, które często można zobaczyć na pocztówkach z Międzyzdrojów.

Obecna konstrukcja została oddana do użytku w 1996 roku (a przedłużona w 2004). Istniejący wcześniej pomost uległ zniszczeniu w wyniku sztormu.

Molo w Pucku

Na drewniane molo w Pucku wchodzi się wprost z deptaka, który wraz ze ścieżką rowerową ciągnie się wzdłuż nabrzeża. Na końcu pomostu mieści się drewniana tawerna stylizowana na kapitańską kajutę. Molo znajduje się w pobliżu portu dla żaglówek i motorówek.

Molo w Juracie

Molo jest przedłużeniem deptaka i ma długość 320 metrów. Zostało wybudowane w latach 70. XX wieku. Znajduje się na południowym wybrzeżu Juraty, od strony Zatoki Puckiej. Rozciąga się z niego piękny widok na zacumowane w pobliżu żaglówki i na spokojne wody zatoki.

Zobacz też inne apartamenty nad morzem z oferty Sun&Snow! Wszystkie obiekty po każdym pobycie gości zostają zdezynfekowane specjalnymi środkami i wywietrzone, a personel zachowuje wszelkie środki ostrożności. Możesz więc cieszyć się bezpiecznym wypoczynkiem.

Podobne posty:

  • Podróż w dalsze zakątki – o czym musisz pamiętać?Podróż w dalsze zakątki – o czym musisz pamiętać? Poznawanie nowych rejonów świata jest niewątpliwie przyjemnością, jednak warto pamiętać, że wybierając się w mniej znane lokalizacje czy egzotyczne miejsca, koniecznie trzeba odpowiednio […]
  • Wycieczka do paryskiego Disneylandu – najważniejsze informacjeWycieczka do paryskiego Disneylandu – najważniejsze informacje Disneyland pod Paryżem jest jednym z najpopularniejszych parków rozrywki na świecie. Od otwarcia w 1992 roku odwiedza go corocznie ponad 14 milionów turystów, którzy łączą wizytę w stolicy […]
  • Podróże kamperem – co warto wiedzieć?Podróże kamperem – co warto wiedzieć? Swoboda podejmowania decyzji i możliwość dotarcia w miejsca, których nawet nie planowaliśmy zobaczyć. Wszystko to powoduje, że wakacje z kamperem stają się z roku na rok popularniejsze. […]
  • Najciekawsze muzea KrakowaNajciekawsze muzea Krakowa Kraków to miasto o ogromnym znaczeniu dla historii Polski. To tutaj przez wiele wieków zasiadali królowie, tu przybywali artyści oraz bogaci kupcy. Przez długie stulecia, miasto to […]
  • Savoir vivre w JaponiiSavoir vivre w Japonii Japońska kultura, odległa od europejskich standardów, fascynuje rzesze Polaków z niekrytą ekscytacją planujących podróż do Kraju Kwitnącej Wiśni. Jednak egzotyka tego wyspiarskiego państwa […]
  • Planujesz wakacje w Grecji? Sprawdź co warto kupićPlanujesz wakacje w Grecji? Sprawdź co warto kupić Wyjątkowa atmosfera i grecki klimat wpływają na każdego. Życie bez pośpiechu z serdecznym uśmiechem na twarzy sprawia, że człowiek dystansuje się od problemów codzienności i nabiera chęci […]
Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]