Nie tylko Sopot. Gdzie jeszcze można przespacerować się po molo?

Najbardziej znane w Polsce jest oczywiście molo w Sopocie. Nic dziwnego – to w końcu najdłuższe molo nad Morzem Bałtyckim. Tłumy turystów przyjeżdżają do miasta, żeby wybrać się na spacer po słynnym pomoście. Tymczasem Sopot nie jest jedyną miejscowością w Polsce, w której znajduje się obiekt tego typu. Zobacz, gdzie jeszcze można przespacerować się po molo!

Molo w Gdańsku

Gdańskie molo znajduje się w dzielnicy Brzeźno i stanowi przedłużenie alei Jana Pawła II. Ma 136 metrów długości, ale często wspomina się o planach jego przedłużenia. W bezpośrednim sąsiedztwie funkcjonuje kąpielisko strzeżone Molo Gdańsk-Brzeźno oraz Stadion Letni Gdańsk. Co ciekawe – nie jest to pierwsze molo w Gdańsku. Wcześniej istniejący obiekt znajdował się około kilometra od obecnego mola (przy ul. Zdrojowej) i miał aż 250 metrów długości.

Zobacz apartamenty Gdańsk!

Molo w Gdyni

Pierwsze molo w Gdyni Orłowie powstało w 1934 roku jako pomost, przy którym cumowały statki. Prosta konstrukcja miała aż 430 metrów długości. Niestety potężny sztorm w 1949 roku zniszczył ponad połowę pomostu. Pozostałą część molo udało się odremontować dopiero w latach 50. Dziś obiekt ma 180 metrów długości i jest popularnym miejscem spacerowym wśród turystów i mieszkańców Gdyni. Można stąd podziwiać malowniczy Klif Orłowski.

Molo w Kołobrzegu

Molo w Kołobrzegu ma 220 metrów długości i 9 metrów szerokości. Znajduje się około 4,5 metra nad poziomem morza. Mieści się w Dzielnicy Uzdrowiskowej, w pobliżu parku zdrojowego. To również nie jest pierwsze molo, jakie powstało w mieście. Historyczny pomost w Kołobrzegu został zniszczony w czasie II wojny światowej. Obecny obiekt otwarto w 1971 roku.

Molo w Międzyzdrojach

Molo w Międzyzdrojach pełni również funkcję przystani morskiej. Ma aż 395 metrów długości. Wejście na molo ozdabiają dwie charakterystyczne białe wieże, które często można zobaczyć na pocztówkach z Międzyzdrojów.

Obecna konstrukcja została oddana do użytku w 1996 roku (a przedłużona w 2004). Istniejący wcześniej pomost uległ zniszczeniu w wyniku sztormu.

Molo w Pucku

Na drewniane molo w Pucku wchodzi się wprost z deptaka, który wraz ze ścieżką rowerową ciągnie się wzdłuż nabrzeża. Na końcu pomostu mieści się drewniana tawerna stylizowana na kapitańską kajutę. Molo znajduje się w pobliżu portu dla żaglówek i motorówek.

Molo w Juracie

Molo jest przedłużeniem deptaka i ma długość 320 metrów. Zostało wybudowane w latach 70. XX wieku. Znajduje się na południowym wybrzeżu Juraty, od strony Zatoki Puckiej. Rozciąga się z niego piękny widok na zacumowane w pobliżu żaglówki i na spokojne wody zatoki.

Zobacz też inne apartamenty nad morzem z oferty Sun&Snow! Wszystkie obiekty po każdym pobycie gości zostają zdezynfekowane specjalnymi środkami i wywietrzone, a personel zachowuje wszelkie środki ostrożności. Możesz więc cieszyć się bezpiecznym wypoczynkiem.

Podobne posty:

  • Podróżowanie i nauka języka obcego – skuteczne i sprawdzone metodyPodróżowanie i nauka języka obcego – skuteczne i sprawdzone metody Nauka języka obcego będzie przebiegała szybciej i sprawniej, jeżeli będziemy przebywać w kraju, gdzie dany język używany jest przez wszystkich. Warto korzystać z wyjazdów naukowych […]
  • Kobieta w podróży, czyli co spakować do walizki?Kobieta w podróży, czyli co spakować do walizki? Kobiety lubią czuć się wygodnie i kobieco - niezależnie od miejsca, gdzie będą się znajdować oraz warunków w jakich będą przebywać. W pracy, na imprezie, a nawet w podróży - zawsze można […]
  • Czy do Turcji potrzebne są wizy?Czy do Turcji potrzebne są wizy? Turcja jest jednym z najpopularniejszych miejsc wybieranych przez polskich turystów w okresie urlopowym. Połączenie terenów górzysto-wyżynnych z oblewającymi kraj z trzech stron morzami: […]
  • Savoir vivre w JaponiiSavoir vivre w Japonii Japońska kultura, odległa od europejskich standardów, fascynuje rzesze Polaków z niekrytą ekscytacją planujących podróż do Kraju Kwitnącej Wiśni. Jednak egzotyka tego wyspiarskiego państwa […]
  • Riwiera Czeska – relaks w otoczeniu pięknej przyrodyRiwiera Czeska – relaks w otoczeniu pięknej przyrody Szukając wyjątkowego miejsca na spędzenie urlopu czy też weekendu warto wybrać Czeską Riwierę. Tak naprawdę nie odbiega ona swoim pięknem od Dalmacji, a jednak na wyjazd w to miejsce może […]
  • Wypożyczenie samochodu na wakacje – o czym pamiętać?Wypożyczenie samochodu na wakacje – o czym pamiętać? Wynajem auta na wakacje to dobry pomysł dla wszystkich, którzy niekoniecznie przepadają za wyłącznie leniwym wypoczynkiem na plaży. Coraz więcej osób wybierając się za granicę samolotem, […]
Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]