Podróż samolotem z Krakowa – o czym trzeba pamiętać?

Położone w odległości 11 km od centrum Krakowa lotnisko w Balicach to drugi największy – po warszawskim Lotnisku Chopina – port lotniczy w Polsce. Decydując się na podróż samolotem z tej właśnie lokalizacji, trzeba pamiętać o ważnej kwestii związanej z transportem.

Jak dojechać na krakowskie lotnisko?

Dostać się do Krakowa można na wiele sposobów. Podróżni mają do dyspozycji autokary, busy i pociągi. Ze stolicy Małopolski do Balic także kursuje wiele środków publicznego transportu, są również taksówki oraz prywatni przewoźnicy. Niemniej najwygodniejszym środkiem transportu jest własny samochód, który znacznie ułatwia zaplanowanie podróży oraz zapewnia niezależność od wymienionych powyżej form przemieszczania się. w tym momencie pojawia się jednak pytanie o to, co zrobić z autem po dotarciu do portu lotniczego. Najlepszym rozwiązaniem jest płatny parking – Kraków-lotnisko to doskonały przykład lokalizacji, gdzie kierowcy mają do wyboru kilka opcji w tym zakresie.

Parking na lotnisku w Balicach – jak wybrać odpowiedni?

Wybór parkingu przy porcie lotniczym – nie tylko zresztą w Balicach – jest sprawą bardzo indywidualną. Należy przy tym uwzględnić parę istotnych przesłanek. Sprawą pierwszorzędną są dla kierowców oczywiście opłaty – nie ma żadnych wątpliwości co do tego, że pod kątem finansowym oferta firmy obsługującej parking powinna być przyjazna dla kieszeni. Konkurencyjność w tej branży niejako wymusza na usługodawcach wprowadzanie konkurencyjnych stawek. Oprócz tego liczą się też odległość obiektu od terminala, sposoby płatności oraz możliwość rezerwacji miejsca postojowego online. Grupa Interparking na parkingu długoterminowym przy lotnisku w Balicach udostępnia ok. 450 miejsc postojowych z opcją wcześniejszej rezerwacji przez internet. Wystarczy tylko wypełnić specjalny formularz elektroniczny, podając w nim datę i godzinę rozpoczęcia oraz zakończenia parkowania. W razie nieprzewidzianych komplikacji takich jak np. opóźniony czy odwołany lot powrotny trzeba o tym koniecznie powiadomić pracowników parkingu.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna