Pozasezonowe egzotyczne wakacje – gdzie na wakacje w październiku?

wakacje w październiku - gdzie

Wakacje to czas odpoczynku, relaksu oraz odprężenie. Wczasy spędzone w gronie rodzinnym znacznie poprawiają relacje oraz przybliżają jej członków do siebie. Podczas podróży można również wzbogacić swoją wiedzę, spełnić marzenia, a także poznać nowe, niezapomniane miejsca. Czy słoneczne wakacje zawsze oznaczają letni wyjazd? Czy organizacja wypoczynku poza sezonem ma sens? Gdzie na wakacje w październiku? Które kierunki turystyczne zachwycą niejednego wczasowicza?

Gdzie na wakacje w październiku – zalety wyjazdu pozasezonowego

Organizacja wypoczynku czy to na własną rękę, czy za pośrednictwem biura podróży, to czynność , która wymaga od wczasowiczów określenia kilku ważnych czynników i aspektów. Głównym z nich jest cel i przeznaczenie podróży. Kolejnym elementem wakacji jest również ciekawy kierunek oraz możliwości finansowe. Okazuje się, że pobyt w egzotycznym rajskim otoczeniu nie jest przeznaczony tylko dla osób „z grubym portfelem”. Interesujący, niezapomniany wyjazd, można również zorganizować ograniczając pewnego rodzaju koszty. Jak to zrobić? Kiedy wybrać się w niezapomnianą podróż?

Wakacje w październiku to świetne rozwiązanie, które przyniesie wiele korzyści i ciekawych opcji. Wśród najbardziej widocznych zalet tego rodzaju pozasezonowej turystyki są:

 • niższe ceny,
 • mniejsze oblężenie znanych i popularnych miejsc i kurortów,
 • większy spokój i prywatność,
 • lepsze i tańsze połączenia transportowe,
 • więcej lokalnych mieszkańców,
 • możliwość poznania kultury i życia tubylców poza sezonem,
 • dopasowana do oczekiwań i wymagań pogoda,
 • wiele innych.

Zatem dokąd wybrać się po sezonie? Gdzie na wakacje w październiku?

Gdzie na wakacje w październiku – przegląd najciekawszych propozycji

Wybór odpowiedniej destynacji uzależniony jest przede wszystkim od własnych predyspozycji i możliwości. Warto również określić sposób odpoczynku. Dla wielu ludzi priorytetem jest plażowanie, opalanie się i relaks na świeżym powietrzu. Inni turyści liczą na różnorodność i bogactwo atrakcji turystycznych, zabytków czy pozostałości historycznych. Analizując te czynniki, należy dopasować podróż do własnego stylu relaksu. Warto jednak pamiętać, iż oba sposoby turystyki można ze sobą połączyć, a spędzony w idealnie dobranym miejscu czas, pozostanie na długo w pamięci.

Gdzie na wakacje w październiku? Oto kilka ciekawych propozycji. 

CYPR

Cypr jest miejscem, które zachwyca przez cały rok. Ciepły, przyjemny klimat zapewnia udane wakacje niemalże każdego miesiąca. Wyspa ta za okres sezonowy uznaje czas od kwietnia do listopada, jednakże pobyt poza tymi porami równie mocno zachwyci osoby szukające spokoju, ciszy i odprężenia. Wakacje w październiku w południowej części Republiki Cypryjskiej to przede wszystkim:

– idealna pogoda i temperatura powietrza – 25-30 stopni – wakacje w sezonie dla wielu mogą okazać się zbyt upalne,

– mniejsze oblężenie popularnych kurortów,

– tanie bilety lotnicze,

– bezpośrednie połączenia pomiędzy znanymi portami i lotniskami

– dostosowane do pory roku ceny,

– więcej możliwości noclegowych, itp.

Cypr jesienią oferuje każdemu turyście możliwość połączenia wakacji typowo wypoczynkowych z relaksem w postaci zwiedzania. Niewielką wyspę można zwiedzić w całości w ciągu kilku dni. Wśród najbardziej popularnych i cenionych atrakcji turystycznych należy wymienić:

 • miasteczka Pafos, Larnaka, Ayia Napa,
 • wioska Lania,
 • plaże z lazurową, ciepłą wodą: Nissi Beach, Makronissos Beach, Mackenzy Beach,
 • Cape Greco,
 • Góry Troodos,
 • Słone jezioro Salt Lake w Larnace – siedziba flamingów, które gromadzą się właśnie na przełomie października i listopada,
 • Park Archeologiczny i wiele innych.

Pozasezonowe wakacje w tej części świata to czas, który spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających turystów. Spokój, który oferuje październikowa aura pozwoli odpocząć, zrelaksować się poznać cypryjską kulturę, kuchnię i mentalność mieszkańców wyspy.

Sprawdź najlepsze oferty wakacji na Cyprze: https://carter.eu/kierunki/europa/cypr

GRECJA

Jeśli zastanawiasz się gdzie jechać na wakacje w październiku, nie możesz przeoczyć opcji, którą daje podróż do Grecji. Państwo to umożliwia pozasezonowy wypoczynek w wielu bardziej lub mniej znanych lokalizacjach. Do najbardziej cenionych miejsc, które warto odwiedzić jesienią są:

– Kreta,

– Korfu,

– Ateny,

– Rodos,

– Kreta,

– Zakynthos, itp.

Zobacz oferty luksusowych hoteli na Zakintos: https://carter.eu/kierunki/europa/grecja/zakintos

Greckie wyspy w październiku dostarczają turystom piękną i ciepłą pogodę. Przyjemne temperatury pozwalają realizować plany zarówno wypoczynkowe, jak i spędzić czas w sposób aktywny. Choć można spodziewać się w tym okresie kilku dni deszczowych, opady te są krótkotrwałe, sporadyczne i z pewnością nie zepsują wakacyjnych planów. Październik w Grecji, to również brak kolejek do najbardziej znanych atrakcji turystycznych. Jeśli wakacje maja charakter objazdowy, możliwe jest spokojniejsze i bardziej dokładne poznanie kraju, niż miałby to miejsce w sezonie letnim. Pozasezonowy wyjazd to również tańszy transport oraz lepsze możliwości noclegowe.

Gdzie na wakacje w październiku poza Europą?

DOMINIKANA

Dla bardziej wymagających i żądnych przygody turystów idealnym pozasezonowym wypoczynkiem okaże się podróż na Dominikanę. Egzotyczna propozycja pozostanie w pamięci na długie lata, a wakacje spędzone na wyspie spełnią oczekiwania i wymagania każdego urlopowicza. Październik to okres, który w Polsce jest czasem leniwym i dość nieprzyjemnym. Dominikana natomiast, w miesiącu tym rozpoczyna sezon wypoczynkowy oferując wysokie temperatury – ok. 30 stopni, ciepłą wodę, mnóstwo atrakcji oraz możliwość odpoczynku na pięknych rajskich plażach. Październikowe noce są przyjemne i sprzyjające nocnym posiadówkom i spacerom. Wśród najbardziej polecanych atrakcji turystycznych Dominikany znajdują się:

 • miasto Santo Domingo,
 • wysepka Saona,
 • pływanie z Delfinami,
 • atrakcje wodne: nurkowanie, snorkelling,
 • Parki Narodowe, lasy,
 • Guayacenes i wiele innych.

… a może Dominikana? Sprawdź: https://carter.eu/kierunki/karaiby/dominikana

Gdzie na wakacje w październiku mogą wybrać się turyści chcący spędzić czas rodzinnie, w gronie przyjaciół czy podczas samotnego zwiedzania. Oto kilka pozostałych propozycji:

– Maroko,

– Zanzibar,

– Turcja,

– Bali,

– Tajlandia,

– Egipt,

– Wyspy Kanaryjskie, itp.

Gdzie na wakacje w październiku – jak zorganizować niezapomniany wyjazd

Pozasezonowy wyjazd to idealna okazja do poznania danego miejsca. Obniżone ceny pozwalają również odwiedzić większą ilość atrakcji, jak również pozwolą w pewien sposób zaszaleć. Organizacja tego rodzaju wyjazdu nie musi być skomplikowana. Przygotowując tego rodzaju urlop, warto zapoznać się z ofertą biura turystycznego, które proponuje wszelkiego rodzaju wyjazdy planowane na długo przed podróżą lub tzw. wczasy last minute.

Przygotowując wczasy na własną rękę warto zadbać o kilka ważnych czynników, takich jak:

 • wybór transportu,
 • zakup biletów – w obie strony,
 • dopracowanie sposobu poruszania się po wybranej lokalizacji,
 • wymiana pieniędzy na lokalną walutę,
 • zapoznanie się z cennikiem wszelkich usług obowiązujących na terenie państwa i miasta,
 • wytyczenie celów,
 • rezerwacja noclegów, itp.

Wypoczynek poza sezonem to idealny pomysł dla każdego. Dzięki wielu możliwościom każdy turysta znajdzie miejsce odpowiednie dla siebie. To gdzie jechać na wakacje w październiku ściśle uzależnione jest od predyspozycji, oczekiwań i możliwości podróżującego. Tańszy transport, pobyt i życie, jak również mniejsze tłumy przynoszą wiele możliwości i zapewniają udany urlop.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna