Dlaczego warto mieć i gdzie kupić dobry sprzęt wodny?

W dobie pandemii Covid-19 wiele osób zastanawia się, czy w ogóle wybierać się na wakacje nad wodą. Obawiają się oni o zdrowie swoje i swoich bliskich, bo przecież zagrożenie nadal istnieje. Miłośnicy spędzania czasu nad wodą mogą zorganizować odpoczynek w najbezpieczniejszy sposób, kupując łódź, skuter wodny czy kajak. Dzięki temu wakacje będą dużo bardziej atrakcyjne, a zakupiony sprzęt wodny zapewni niesamowitą frajdę i przede wszystkim bezpieczeństwo, gdyż pozwoli zachować dystans społeczny, unikając tłumów ludzi.

Dlaczego powinieneś posiadać własny sprzęt wodny?

Osoby, które lubią wypoczynek nad wodą, zdecydowanie powinny poświęcić jednorazowo większą kwotę, na zakup jakiegoś konkretnego sprzętu wodnego przede wszystkim, dlatego, że inwestycja w krótkim czasie, może nawet w jeden sezon się zwróci. Każdy, kto wybierał się nad wodę, doskonale wie, ile kosztuje wypożyczenie rowerka wodnego czy kajaku, nie wspominając już o łodziach czy jachtach motorowych. Dla ludzi, którzy korzystają z takiej opcji raz w sezonie, jest to idealne rozwiązanie, jednak dla tych, którzy nagminnie lubią pływać tego typu sprzętami, wypożyczanie go może mocno nadszarpnąć budżet. Mając własny sprzęt, nie trzeba obawiać się o stan techniczny wypożyczonego pojazdu wodnego i ewentualne awarie, bo o wszystko dbasz sam i wiesz doskonale, że Ty i Twoi bliscy jesteście bezpieczni. Poza tym w sezonie jest mnóstwo turystów, którzy chcieliby wypożyczyć kajak czy motorówkę, a to często wiąże się z kolejkami i nie tylko, zwykle okazuje się, że na sprzęt, który Ci się marzy, nie masz po co czekać, bo jest zarezerwowany na tak długi czas, że wolny weekend lub urlop, zdąży się skończyć.

Gdzie można kupić dobrej jakości sprzęt wodny?

Istnieje wiele miejsc, gdzie można kupić sprzęt wodny nowy i używany, jednym z nich jest darmowy serwis ogłoszeniowy Pokato.pl.  Warto korzystać z tego typu stron, ze względu na różnorodność oferty. Można znaleźć tam: kajaki, skutery wodne, łodzie wędkarskie i motorowe czy jachty, można znaleźć tam nawet części takie jak silnik do łódki. Oferty są tak różne, że trafiają w gusta wielu kupców. Można znaleźć tam sprzęty wodne w wersjach tańszych, używanych lub droższe, ale zupełnie nowe jachty czy motorówki. Zaletą takich wyszukiwarek jest to, że każdy odnajdzie tam coś dla siebie.

Czy każdy może pływać sprzętem wodnym?

Wszystko zależy od wielkości danego sprzętu wodnego. Dobra wiadomość jest taka, że aby pływać kajakiem, łodzią wiosłową, rowerem wodnym albo nawet żaglówką, której długość nie przekracza 7,5 m czy tez motorówką, której moc silnika wynosi mniej niż 13 KM, nie potrzebujesz żadnych uprawnień. Jeżeli chodzi o większy sprzęt, jak jacht, musisz posiadać patent sternika motorowodnego lub po prostu patent żeglarski. Patent sternika motorowodnego upoważnia Cię do prowadzenia jachtów motorowodnych nie dłuższych niż 12 metrów, po wodach wewnętrznych oraz pozostałych wodach morskich w strefie do 2 Mm od brzegu, w dzień. Osoby, które nie ukończyły 16 roku życia, mogą realizować ten patent jedynie na jachtach motorowych, których moc silnika nie przekracza 60 kW. Patent żeglarski uprawnia do pływania po wodach śródlądowych bez ograniczeń oraz po wodach morskich wewnętrznych i pozostałych w strefie do 2 Mm od brzegu, w porze dziennej, jachtami o długości kadłuba do 12 metrów. Aby przystąpić do egzaminu, nie trzeba odbywać szkolenia, jednak konieczne jest ukończenie 14 roku życia.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna