Polisa na wakacje za granicą – jak i gdzie kupić w Gdańsku?

Wysokie koszty leczenia to najważniejszy powód, dla którego mieszkańcy Gdańska planujący wakacje za granicą decydują się na wykupienie ubezpieczenia turystycznego. Warto jednak pamiętać, że taka polisa może chronić w znacznie szerszym zakresie.

Polisa na wakacje za granicą – jakie ma zalety?

Ochrona na wypadek różnych zdarzeń losowych, które mogą pokrzyżować urlopowe plany i narazić ubezpieczonego na spore wydatki, to zdecydowanie największa zaleta polisy turystycznej. Przekonał się o tym każdy, kto podczas urlopu za granicą nagle zachorował lub miał wypadek i z tego powodu trafił do szpitala. Brak ubezpieczenia oznacza konieczność opłacenia rachunków za leczenie z własnej kieszeni, a w rachubę wchodzą tu niemałe kwoty. Eksperci z PZU przypominają, że zakres ochrony wynikający z umowy z ubezpieczycielem można oczywiście dowolnie poszerzyć – w zależności od indywidualnych potrzeb oraz charakteru wyjazdu. Najpopularniejszymi dodatkami do polis turystycznych są m.in. ubezpieczenie bagażu, ubezpieczenie dla aktywnych, choroby przewlekłe, OC w życiu prywatnym i assistance. Dużym atutem ubezpieczeń turystycznych jest także ich cena – ochronę na jeden dzień pobytu za granicą można zyskać już za kilka złotych. Polisy turystyczne w Polsce są jednymi z najtańszych w całej Europie.

Kupując polisę turystyczną, trzeba mieć na względzie nie tylko zakres ochrony, ale także sumę ubezpieczenia. Kluczowe znaczenie ma tu ubezpieczenie kosztów leczenia. Na wyjazdy na terenie Europy powinno ono opiewać na minimum 30 tys. euro. W przypadku pozostałych podróży kwota ta powinna być co najmniej dwukrotnie wyższa. Zbyt niska suma gwarantowana nie pokryje w całości kosztów leczenia.

Polisa na wakacje za granicą – gdzie kupić w Gdańsku?

W dużych miastach stacjonarną działalność prowadzi niejedna agencja ubezpieczeniowa – Gdańsk jest jednym z nich. Można zatem odwiedzić biuro wybranego ubezpieczyciela i tam dokonać stosownego zakupu. O wiele wygodniej jest jednak poszukać odpowiedniego ubezpieczenia przez internet. Specjalne kalkulatory polis umożliwiają porównanie wielu ofert jednocześnie, co ułatwia wybór najlepszego rozwiązania. Transakcję można sfinalizować online, przechodząc na stronę wybranego ubezpieczyciela i kupując polisę – po opłaceniu zostaje ona wysłana na podany adres mailowy, a jej numer ubezpieczony dostaje na telefon. Należy zdecydować się na współpracę z ubezpieczycielem, który z indywidualnego punktu widzenia proponuje atrakcyjne warunki umowy ubezpieczeniowej w korzystnej cenie.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna