Jaka pogoda jest na Zakynthos?

Grecja jest jednym z ulubionych kierunków Polaków na urlop. Wakacje na Zakynthos interesują zarówno turystów, którzy chcą odpocząć w lecie, jak i zimie. Kiedy jest odpowiedni okres na pobyt na tej greckiej wyspie? Na Zakynthos można lecieć przez cały rok, jednak czas urlopu warto dopasować do własnych preferencji co do pogody. Zimą na wyspie jest dość chłodno, natomiast latem – upalnie i sucho. Jaka jest prognoza długoterminowa dla pogody na Zakynthos?

Zakynthos – pogoda, która zachwyca turystów

Aktualna pogoda na Zakynthos? Ten temat często interesuje Polaków, którzy chcą uciec od niesprzyjającej aury w kraju. Grecja cieszy się znacznie większą liczbą godzin słonecznych w ciągu dnia, rzadszymi niżami z deszczem i stabilnością pogody przez większą część roku. W Polsce nawet latem wiele dni jest deszczowych i chłodnych, dlatego wyjazd na greckie wyspy gwarantuje możliwość plażowania i kąpieli w morzu w przeciwieństwie do urlopu nad Bałtykiem.

Zakynthos jest jednym z popularniejszych kierunków na urlop w okresie od maja do października, gdyż właśnie wtedy loty na wyspę organizują biura podróży. W pozostałych miesiącach na Zakynthos latają tanie linie lotnicze i inni przewoźnicy, dlatego turyści mogą dotrzeć tam na własną rękę przez cały rok. Sprawdź, kiedy pogoda w Grecji jest optymalna dla Ciebie.

Wiosna na Zakynthos

W okresie od marca do maja prognozę pogody powinno się śledzić nieco dokładniej niż latem. W tych miesiącach temperatura powietrza na wyspie oscyluje wokół 15 stopni Celsjusza. W maju w ciągu dnia przekracza już 20 stopni, jednak wciąż jest znacznie chłodniej niż latem. Opady są umiarkowane i przypominają letni deszczyk w Polsce. Jeśli chodzi o temperaturę wody, zdarza się, że jest wyższa od temperatury powietrza.

Pobyt na Zakynthos w okresie wiosennym jest przyjemny w szczególności dla osób, które chcą zwiedzać i spacerować. Na kąpiele słoneczne i w morzu lepszy jest okres letni.

Lato na Zakynthos

Lato na Zakynthos nie wymaga śledzenia statystyk temperatury i wykresów opadów w Internecie. Pogoda w tym czasie jest stabilna i powtarzalna co roku. Ciśnienie rzadko spada lub rośnie. Temperatury w czerwcu, lipcu i sierpniu wynoszą 28-30 stopni Celsjusza. Deszcz jest zjawiskiem ekstremalnie rzadkim, podobnie jak silne zachmurzenie oraz burze. Woda podczas mierzenia temperatury często ma około 30 stopni, dlatego kąpiele w morzu są orzeźwiające i przyjemne.

Ze względu na dużą liczbę godzin słonecznych w ciągu dnia, pamiętaj o stosowaniu kremów z filtrem UV. Bez nich skóra szybko ulegnie poparzeniu, dlatego kremy i olejki do opalania powinno się nakładać na całe ciało dla własnego bezpieczeństwa. Dotyczy to w szczególności tych części wyspy, na których wieje silniejszy wiatr. Turyści mają w nich złudne wrażenie, że jest chłodniej, w czasie gdy promienie słoneczne uszkadzają ich skórę.

Jesień na Zakynthos

Jesień na Zakynthos jest cieplejsza do wiosny. We wrześniu i październiku turyści mogą liczyć na wysokie temperatury i ciepłą wodę w morzu. Jest w tym czasie jedynie nieco chłodniej niż latem. W dzień jest słonecznie, a na słupku termometru pojawia się nawet 30 stopni. Pierwsze oznaki zbliżającej się zimy pojawiają się w listopadzie. Wtedy w ciągu dnia jest około 20 stopni, a wyspę nawiedzają niże niosące deszcze. Atutem pogody na wyspie jest znakomita jakość powietrza, podczas gdy w listopadzie w Polsce jest spory problem ze smogiem.

Jesienne miesiące na Zakynthos mogą przynieść niebezpieczne zjawiska pogodowe, jednak nie jest to normą. Jeśli chce się spędzić urlop na wyspie w listopadzie, warto śledzić prognozy. Jest to wiarygodne źródło danych o aurze, która będzie panować na Zakynthos w najbliższych dniach i tygodniach.

Zima na Zakynthos

Zima na Zakynthos jest chłodniejsza niż pozostałe miesiące. W grudniu, styczniu i lutym jest tam dość chłodno – temperatury wynoszą około 14-16 stopni Celsjusza. Woda jest na tyle chłodna, że kąpiele w morzu są zwykle niemożliwe. W tym okresie na wyspę przybywa mała liczba turystów, gdyż jest to martwy sezon w większości kurortów. Jedynie większe miasta na wyspie przyciągają więcej przyjezdnych.

Pogoda długoterminowa na Zakynthos – wiarygodność

Prognoza długoterminowa w przypadku Zakynthos na ogół cechuje się wysoką wiarygodnością. Można polegać na niej ze względu na stabilność i przewidywalność klimatu śródziemnomorskiego, który panuje na greckich wyspach. Turyści, którzy wybierają się na Zakynthos, mogą mieć pewność, że latem i wczesną jesienią będą na nich czekać wyśmienite warunki do plażowania i zażywania kąpieli w morzu. Zwiedzanie jest przyjemniejsze wiosną, gdy na wyspie jest nieco chłodniej, lecz o wiele cieplej i słoneczniej niż w Polsce. Zimowy pobyt na Zakynthos będzie rozczarowujący dla osób, które poszukują słońca i tropikalnych temperatur. Jednocześnie jest to dobry czas dla przyjezdnych, którzy chcą zobaczyć wyspę poza sezonem, gdy nie ma na niej tłumów turystów i pracowników sezonowych.

Zobacz jaka jest pogoda na Zakynthos przez cały rok w serwisie Turystyczny Ninja.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna