Rafting w Czarnogórze

Szukasz zapierającej dech w piersiach przygody z raftingiem? Udaj się do obozu raftingowego Modra Rijeka i przygotuj się na rafting Czarnogóra! Rafting na rzece Tara będzie tym, którego szybko nie zapomnisz, a widoki po drodze są niesamowite.

Nietknięta przyroda, krystalicznie czysta woda rzeki Tary i jej iskrzące się bystrza to idealne połączenie dla wszystkich ludzi z duchem przygód, spragnionych nowych wyzwań, adrenaliny i aktywnego wypoczynku.

Czym jest rafting na Tara, wskazówki dla osób bez doświadczenia

Rafting to ekstremalny sport na białych wodach, w którym grupa od co najmniej 4 do maksymalnie 12 osób spływa po kaskadach rzeki w gumowej łódce, specjalnie stworzonej na dzikie i szybkie wody (białe akweny). ). Nie musisz doświadczać raftingu Tarą, a gdy już spróbujesz tego typu rekreacji, na pewno będziesz chciał wrócić po kolejną „dawkę adrenaliny”.

Każda łódź ma swojego sternika, doświadczonego wioślarza, który przed startem, jak i podczas samej przygody szczegółowo poinformuje o wszystkim, co jest ważne dla zejścia. Oprócz zarządzania Twoją łodzią odpowiada również za Twoje bezpieczeństwo.

Sprzęt potrzebny do raftingu na rzece Tara obejmuje kamizelkę ratunkową, kombinezon neoprenowy, buty i kask. Cały sprzęt otrzymasz w obozie, w którym przebywasz. Jedna wycieczka raftingowa Tarą trwa zwykle nieco mniej niż cztery godziny z przerwami na pływanie, malowanie i cieszenie się przyrodą.

Wskazówka: pamiętaj o zabraniu kostiumu kąpielowego, a także kremu z filtrem ochronnym do twarzy. Staraj się nie nosić zbyt wielu rzeczy osobistych. Jeśli chodzi o aparaty i telefony komórkowe, nie martw się, bądź bezpieczny w torbach wykonanych z wodoodpornego materiału na łodzi.

Kiedy jest najlepszy czas na rafting i gdzie?

Przede wszystkim chcielibyśmy podkreślić, że w tej przygodzie, jak we wszystkich innych, nacisk kładzie się na kontakty towarzyskie, dobrą zabawę z zespołem i pozytywną energię. Dlatego wyrusz w tę podróż ze swoją firmą lub rodziną, aby wszyscy mogli płynąć tym samym statkiem i wspólnie przeżyć to niezapomniane przeżycie!

Jeśli chodzi o zorganizowane spływy w naszym regionie, to najbardziej emocjonuje się na rzece Tara, zwłaszcza wczesną wiosną. Latem poziom wody w rzece zaczyna opadać, więc ten okres jest idealny dla mniej doświadczonych. W sumie zabawa jest zawsze gwarantowana!

Rzeka Tara w Czarnogórze

Rzeka Tara ma długość około 146 km i przepływa przez Czarnogórę, a ostatnie 40 km jej przepływu znajduje się w Bośni i Hercegowinie. Głębokość kanionu rzeki Tary wynosi 1333 m, co czyni go najgłębszym w Europie i drugim z rzędu na świecie tuż za kanionem Kolorado. Kanion Tary i większość rzeki znajdują się pod ochroną UNESCO, na terenie Parku Narodowego Durmitor.

Sam koniec potoku, a dokładniej ostatnie 25 km Tary i jej kanionu, to najatrakcyjniejszy odcinek do spływu, z ciekawymi bystrzami i przeszkodami.

Noclegi, obozy – rekomendacje

Jeśli chodzi o obozy i noclegi na raftingu na rzece Tara, oferta jest świetna i każdy znajdzie miejsce. Po szczegółowych badaniach i zapytaniach doświadczonych flisaków zdecydowaliśmy się na Rafting Camp Modra Rijeka. O jakości ich usług świadczą oceny i doświadczenia odwiedzających, zarówno z naszego regionu, jak i iż całego świata, dotyczące rezerwacji, serwisu TripAdvisor i innych witryn o podobnej treści.

Gdzie znajduje się obóz raftingowy Modra Rijeka?

Obóz znajduje się na brzegu rzeki Piva w Scepan Polje w Czarnogórze.

Rafting Camp Modra Rijeka oferuje wspaniały rafting na rzece Tara, z licencjonowanymi przewodnikami i profesjonalnym sprzętem. Zakwaterowanie na kempingu w domkach i bungalowach zbudowanych z całkowicie naturalnych materiałów, głównie z drewna, pozwala na całkowite porzucenie natury i całkowitą przyjemność.

Pokoje są dwu-, trzy-, cztery-, pięciu- i sześcioosobowe z łazienkami, a tarasy z widokiem na rzekę dają możliwość niezapomnianego relaksu i poczucia harmonii. Restauracja obozu raftingowego Modra Rijeka ma około 200 miejsc siedzących rozmieszczonych w wewnętrznej części, zadaszonych i wyeksponowanych tarasów w pobliżu rzeki.

Zespół restauracji zadba o to, aby narodowe specjały z różnorodnymi daniami (wyśmienite, wegetariańskie, bezglutenowe i inne do wyboru). Rafting Camp jest zdobywcą Wielkiego złotego medalu za najlepszy obóz raftingowy w regionie na 50. Międzynarodowych Targach Turystycznych 2017.

W ramach organizowanych wycieczek Rafting Tara, obóz zapewnia wszystkim niezbędny sprzęt dla swoich gości oraz oczywiście licencjonowany sternik.

Oprócz raftingu możesz zakończyć wakacje jednodniową wycieczką na łonie natury, odwiedzając najatrakcyjniejsze miejsca, góry i jeziora w okolicy. Szczególnie interesujące dla turystów są nocne wycieczki na tych wyprawach górskich.

Oceń artykuł
[Suma: 3 Średnia: 3.3]
Informacja prawna