Co warto zobaczyć w Kołobrzegu?

Podczas sezonu wakacyjnego wielu z nas udaje się nad Bałtyk, aby odpocząć nad morzem. Jedną z najczęściej wybieranych lokalizacji jest Kołobrzeg. Warto mieć świadomość tego, jakie atrakcje to miasto ma do zaoferowania, gdy znudzi nam się leżenie na plaży i kąpanie w morzu.

Muzeum Figur Woskowych

Jeśli szukamy atrakcji dla całej rodziny, to kapitalnym pomysłem będzie odwiedzenie Muzeum Figur Woskowych w Kołobrzegu. Znajdziemy w nim doskonale odwzorowane postacie związane z historią Polski oraz całego świata. Do tego niektóre figury przedstawiają bohaterów znanych filmów czy seriali.

Jest to miejsce, które warto odwiedzić z dziećmi. To byłaby dobra okazja do opowiedzenia im o wielu sławnych osobach. Takie wyjście można nazwać ciekawą lekcją historii. Warto zapytać się maluchów, jakie postacie kojarzą. To też dobra okazja do zrobienia sobie zdjęć wraz z najciekawszymi „osobami”.

Muzeum cieszy się bardzo dobrymi opiniami. Obsługa jest miła i przyjazna, ceny przystępne, a na miejscu znajduje się również parking. Uwaga, należy się nastawić na sporą ilość chodzenia. Koniecznie załóżcie więc wygodne buty!

Muzeum Bursztynu

Kolejną atrakcją jest Muzeum Bursztynu. Skoro wybieramy się nad morze, to warto dowiedzieć się czegoś więcej o „bałtyckim złocie”. Na polskich plażach bursztyn możemy znaleźć nawet dzisiaj. Najczęściej natrafimy na niego w Zatoce Gdańskiej, Mierzei Wiślanej lub przy Mierzei Helskiej. Dawniej był on wykorzystywany przy wykonywaniu różnych ozdób lub biżuterii, dziś jednak ma on również zastosowanie w medycynie.

Warto podkreślić, że muzeum nie oferuje wyłącznie zwiedzania. Program wycieczki jest bardzo bogaty, w dodatku niektóre jego punkty z pewnością zainteresują dzieci. Zobaczymy ciekawe okazy naturalne, zobaczymy, jak wygląda współczesny warsztat szlifierski, a także obejrzymy film edukacyjny poświęcony bursztynowi właśnie. Zdecydowanie jest to miejsce, które warto odwiedzić z całą rodziną.

Muzeum Oręża Polskiego

W Kołobrzegu znajduje się również inne muzeum warte odwiedzenia. Mowa oczywiście o Muzeum Oręża Polskiego. Istnieje ono od 1963 roku i jest miejscem, które powinien odwiedzić każdy miłośnik militariów. Wśród zbiorów znajdziemy między innymi broń używaną w trakcie II wojny światowej. Szczególnym eksponatem jest „Enigma”, czyli słynna maszyna deszyfrująca.

Oprócz samej broni zobaczyć możemy mundury, akcesoria żołnierskie, ale i pojazdy bojowe, takie jak samoloty, opancerzone transportery, a nawet czołgi czy wyrzutnie rakiet. Dlatego jeżeli interesuje nas taka tematyka, to zobaczenie tego muzeum powinno być punktem obowiązkowym na naszej liście.

Miejmy jednak na uwadze, że w poniedziałki muzeum jest nieczynne, a we wtorki obejrzymy jedynie część wystawy. Dlatego na odwiedziny lepiej wybrać inny dzień tygodnia.

Latarnia Morska

Jeśli odwiedzimy Kołobrzeg, to latarnia prędzej czy później rzuci nam się w oczy. Na całe szczęście możemy zobaczyć ją z bliska, a nawet i od środka.

Choć jest to niewysoki obiekt, z pewnością warto wejść na jego punkt widokowy. Latarnia została odbudowana po II wojnie światowej. Widok z niej jest naprawdę przyjemny, możemy bowiem podziwiać panoramę Kołobrzegu. Bilety również są tanie, kosztują jedynie kilka złotych. Dlatego ten obiekt możemy uznać za punkt obowiązkowy podczas zwiedzania miasta.

Ogrody Hortulus Spectabilis

Stosunkowo nową atrakcją są Ogrody Hortulus Spectabilis. Kompleks ten otwarto w roku 2014. Zdecydowanie warto go odwiedzić, choćby z uwagi na labirynt grabowy. W sercu ogrodu znajduje się wieża widokowa, z której tarasu możemy podziwiać okolicę.

Jest to miejsce, które warto odwiedzić razem z dziećmi. Zdecydowanie można znaleźć tutaj ciszę oraz spokój. Jeżeli potrzebujemy chwili relaksu, to warto się tutaj wybrać.

Mamy nadzieję, że zachęciliśmy was do odwiedzenia Kołobrzegu. Znalezienie noclegi Kołobrzeg nie jest szczególnie trudne, zwłaszcza, gdy korzystamy z odpowiednich portali. Warto zapoznać się z różnymi ofertami i wybrać tę, która pasuje nam najbardziej.

Oceń artykuł
[Suma: 12 Średnia: 3.2]
Informacja prawna