Najlepsze miejscówki dla narciarzy w Szwajcarii

Szwajcaria może pochwalić się doskonałymi ośrodkami narciarskimi i sprzyjającymi temu sportu warunkami terenowymi. Zarówno narciarze, jak i snowboardziści odnajdą tutaj coś dla siebie. Tradycja sportów zimowych jest głęboko zakorzeniona w kulturze Szwajcarii. Na narty wybierają się dzieci, dorośli, seniorzy. Jakie są najpopularniejsze ośrodki narciarskie i snowboardowe w Szwajcarii?

Czym charakteryzują się ośrodki narciarskie w Szwajcarii?

Ośrodki narciarskie w Szwajcarii zadowoloną każdego miłośnika tego sportu. Kraj słynie z dopasowanych, doskonałych stoków, świetnych hoteli wypoczynkowych, pięknych widoków górskich, a miejscówki dla narciarzy i snowboardzistów mogą pochwalić się wysoką jakością usług.

Najpopularniejsze ośrodki narciarskie

Jednym z najpopularniejszych i najbardziej ekskluzywnych ośrodków narciarskich w Szwajcarii jest kurort Verbier, znajdujących się u podnóży Masywu Grand Combin. Jest to miejsce, w którym czas spędzają gwiazdy światowego kina, modele i modelki, znani sportowcy. Majestatycznym alpejskim szczytom towarzyszą wyjątkowej jakości, luksusowe hotele i restauracje, a także bogata oferta dla snowboardzistów i narciarzy – snowpark z różnymi przeszkodami, powożenie psim zaprzęgiem, loty na paralotni. Kurort Verbier znajduje się na wysokości 3330 m.n.p.m.

Jednym z innym szwajcarskich ośrodków narciarskich, wysuniętym najbardziej na południe, jest kurort ZermattOwo miejsce leży u stóp pięknego szczytu – Matterhornu. Z kurortu prowadzi do niego najdłuższa, 25-kilometrowa trasa zjazdowa. Zermatt ma charakter wioski górskiej, z której roztaczają się przepiękne widoki. Do najpopularniejszych atrakcji w kurorcie należy snowpark, heliskiing, baseny solankowe, nurkowanie pod lodem, halfpipe.

Organizacją zagranicznych i rodzimych wycieczek dla narciarzy i snowboardzistów zajmuje się firma turystyczna Extreme Homies School. Przedsiębiorstwo organizuje także obozy sportowe dla dzieci i młodzieży.

Narciarze i snowboardziści powinni także zwrócić uwagę na malowniczą wioskę Saas Feeatrakcyjny Davos Klosters.

Do Saas Fee (zwanej też „perłą Alp”) można dojechać wyłącznie za pośrednictwem sani i pojazdów elektrycznych. W przeciwieństwie do poprzednich ośrodków narciarskich można tu odnaleźć o wiele tańsze noclegi. W Saas Fee można spotkać podziemną kolej liniową i restaurację obrotową. Davos Klosters jest najwyżej położonym miastem w Europie. Odbywa się tu coroczne Światowe Forum Gospodarcze. Ów ośrodek narciarski i snowboardowy obfituje w tory saneczkowe, snowpark, halfpipe, paragliding i naturalne lodowisko.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna