Specjalistyczne wózki dziecięce, które ułatwią Ci wakacje

dzieci w podróży

Podróżowanie z dziećmi to dość stresujące zajęcie. Szczególnie jeśli planujesz wyjechać poza granice naszego kraju. Długi lot samolotem z dzieckiem wydaje Ci się koszmarem i chcesz sobie ułatwić życie? Dobrym pomysłem jest kupienie specjalnego wózka podróżnego. Specjalnie stworzone na taką okazję mają funkcję szybkiego składania się i zamieniania w bagaż podróżny. Możesz zabrać go dosłownie wszędzie: do samolotu, pociągu czy po prostu na wypad do miasta. Wózki takie różnią się jednak szczegółami. Jaki wybrać idealny dla siebie?

Pamiętaj przede wszystkim o wygodzie dziecka

Nie liczy się wyłącznie ułatwienie Twojego życia. Wózek dopasuj przede wszystkim do swojego dziecka. Uwzględnij jego wzrost i wagę. Producenci wózków podają zazwyczaj przedział wiekowy dziecka, ale lepiej sprawdź to na własną rękę. Wiek nie zawsze idzie w parze ze wzrostem. Sprawdź czy posiada specjalną siateczkę. Szczególnie w przypadku, gdy podróżujesz do ciepłych krajów. Uchronisz w ten sposób dziecko przed przesadną ilością słońca. W przypadku wczasów do zimniejszych państw dokup specjalną wkładkę ocieplającą (niektóre są już w zestawie). Zwróć uwagę na kółka i to na jakie powierzchnie nadają się najbardziej. Długie zwiedzenie wymaga nieustannego jeżdżenia po nietypowych powierzchniach. Czasami będą to chodniki brukowe i inne wyboiste ścieżki. Twoim celem jest aby dziecko jak najmniej odczuwało różnego rodzaju trzęsienia, szarpania i kołysania.

Stawiaj na lekkość i funkcjonalność

Wózki podróżne różnią się od tych zwykłych lekkością składania. W przypadku ciasnych przejść w samolotach czy pociągach jest to naprawdę nieocenione. Sprawdź jak szybko składa się dany wózek i do jakich konkretnie rozmiarów. Będziesz wiedział do których atrakcji turystycznych możesz wejść oraz jakich musisz unikać. Sprawdź wagę przyszłego wózka podróżnego. Wybierz wyłącznie takie do 5 kilogramów, które uniesiesz jedną ręką. Będzie Ci znacznie łatwiej wrzucić wózek do schowka nad miejscem siedzącym w samolocie czy pociągu. Unikaj wózków najcięższych, które składają się jak słoń w składzie porcelany. Dopiero w ciasnych zabytkowych korytarzach najbardziej docenisz przemyślany zakup, a jeszcze bardziej, gdy będziesz upychać kolejne bagaże do ciasnego bagażnika samochodu.

Podsumowanie – czy warto kupić podróżny wózek dla dziecka?

Mając na względzie bezpieczeństwo dziecka oraz długość podróży – wózek podróżny wydaje się absolutnie obowiązkowy. To nie tylko ułatwienie życia dla Ciebie, ale przede wszystkim Twojej pociechy, która w zamian może odpłacić się grzeczniejszym zachowaniem. Zwiedzisz w ten sposób znacznie więcej miejsc niż początkowo planowałeś. W tłumie ludzi najważniejsza jest mobilność i podejmowanie szybkich decyzji, z tradycyjnymi wózkami jest to praktycznie niemożliwe. Nie musisz rezygnować ze swoich wczasów i spędzać kolejnych wakacji w domu. Nie ograniczaj się do krótkich spacerów po mieście: plaże, wypady do lasu a nawet mniejsze góry – to co wydawało się dotychczas niemożliwe ze specjalistycznym wózkiem staną się dla Twojego dziecka kolejną ciekawą przygodą.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna