Busem w wymarzoną podróż wakacyjną!

busem na wakacje

Chcielibyśmy podróżować w licznym gronie rodziny lub przyjaciół, z którymi dobrze się czujemy i bawimy, a nie całe nasze towarzystwo posiada własny samochód lub nie chcemy kołatać się kilkoma autami? Jest na to rozwiązanie: wynajęcie busa lub vana. Oto zalety takiego przedsięwzięcia.

Zalety wypożyczenia busa na wakacyjną podróż

Wielogodzinna jazda autem z maksymalną ilością pasażerów i bagażami poutykanymi gdzie się da jest tak mało komfortowa, że już na samym początku urlopu może skutecznie zepsuć humor! By uniknąć wszelkich niedogodności związanych z wyprawą na urlop w większej grupie, możemy po prostu wypożyczyć jeden duży samochód – busa lub vana. Łączą się z tym same zalety. Po pierwsze: cała masa miejsca i wygoda dla pasażerów, którzy mogą przyjemnie rozsiąść się w ergonomicznych fotelach, podziwiać widoki za oknem lub odchylić oparcie i uciąć sobie drzemkę. Większe gabaryty busa lub vana dają też możliwość zabrania ze sobą dużej ilości bagażu, sprzętu sportowego, lodówki turystycznej, rozkładanych krzeseł, czy leżaków. Drugi, bardzo ważny plus, to rozłożenie kosztów paliwa. W kieszeni zostaje dodatkowa gotówka, którą możemy wydać na wakacyjne szaleństwa. Kolejną zaletą jest brak eksploatacji swojego własnego samochodu, którego nie narażamy na stłuczki oraz zanieczyszczenia.

Bus czy van, ceny wypożyczenia, najczęściej proponowane marki

To, czy wynajmiemy busa, czy vana, zależy od ilości pasażerów oraz bagażu. Van znakomicie spełni swoją rolę, przy liczbie podróżujących mieszczącej się w przedziale między 5 a 7 osób. Jest mniejszy, łatwiej znajdzie miejsce na parkingu, prościej się nim manewruje. Gdy zajdzie potrzeba można złożyć tylne siedzenia i powiększyć tym samym bagażnik. Jednak kiedy podróżników jest więcej, konieczny będzie większy, np. 9 osobowy bus. Do prowadzenia vana, jak i 9-osobowego busa wystarczy prawo jazdy kat. B.

Koszt wynajmu busa lub vana uzależniony jest głównie od jego wyposażenia i przebiegu. Oczywiście, im bardziej ekskluzywny wóz wynajmiemy, tym więcej za to zapłacimy, ale fakt, że koszty dzielimy na kilka osób, powinien wpłynąć na decyzję o wypożyczeniu maksymalnie wygodnego i funkcjonalnego pojazdu. Bardziej luksusowe vany i busy przeznaczone do wynajmu, najczęściej wyposażone są w komputer pokładowy, ABS, klimatyzację, poduszki powietrzne, system audio, wi-fi, elektryczne lusterka i gniazdka. Cena wypożyczenia 7-osobowego vana waha się między 150zł, a 200zł za dobę, natomiast 9-osobowego busa między 250zł, a 250zł za dobę. Co ważne, gdy wynajmujemy pojazd na dłużej, cena prawie zawsze maleje.

Do wakacyjnego wynajmu godny polecenia jest, na przykład, przestrzenny, 7-osobowy minivan Citroen C4 Grand Picasso. Jego panoramiczna przednia szyba sprzyja idealnej widoczności trasy, co poprawia bezpieczeństwo, a zawieszenie redukuje mankamenty nawierzchni i wpływa na wysoki komfort podróży małych dzieci.

Jeśli mamy zamiar wypożyczyć busa, warto poszukać Opla Vivaro Long lub Renault Trafic Long. Jazda tymi autami jest szczególnie wygodna, zarówno dla pasażerów, jak i kierowcy, który usadowiony jest na tyle wysoko, by dobrze widzieć drogę, ale nie ma poczucia prowadzenia samochodu ciężarowego. Kierowcy bardzo pomagają też lusterka Vide View, a pasażerów zadowoli duża liczba schowków, półeczek, czy podstawek pod kubki z napojami.

O czym należy pamiętać  

Decydując się na wypożyczenie busa, trzeba przede wszystkim poinformować wypożyczalnię o naszych preferencjach. Musimy zwrócić szczególną uwagę na to, by pojazd posiadał gwarancję producenta, pełne ubezpieczenie oraz pakiety assistance i miał stosunkowo niewysoki przebieg oraz by nie dużo palił. By po powrocie z wakacji nie dopłacać do kosztu wynajmu wozu, trzeba dowiedzieć się, czy wypożyczalnia nie dolicza dodatkowych opłat za przekroczenie zadeklarowanego limitu kilometrów. Warto spróbować negocjować cenę, zwłaszcza jeśli wynajmujemy auto na dłużej. Przed wyjazdem musimy sprawdzić stan techniczny pojazdu, bardzo uważnie przeczytać umowę, a wszelkie niejasności dokładnie wyjaśnić przed wyjazdem. To co, ruszamy?

Oceń artykuł
[Suma: 0 Średnia: 0]
Informacja prawna