Chorwacja – wakacje wielkich możliwości

Chorwacja jest to jeden z tych kierunków, który Polacy wybierają bardzo często i chętnie. To w pełni zrozumiałe, wszak ten kraj słynie z wielu pięknych zabytków, ale i zapierających dech w piersiach krajobrazów. Jeżeli planujecie wyjazd w to miejsce, to koniecznie poznajcie, co warto zwiedzić.

Stare miasto w Dubrowniku

Przede wszystkim warto zobaczyć perłę Adriatyku, czyli Dubrownik. Uważane jest za najpiękniejsze miasto na świecie, co oczywiście w pełni zrozumiałe. Stare Miasto zachwyca wąskim uliczkami wykonanymi z kamienia. Warto także zobaczyć samą starówkę, która otoczona jest murami obronnymi. Nie tylko architektura jest wyjątkowa, ale znajdują się tam także zabytki, takie jak Klasztor św. Klary z XV wieku czy kościół św. Zbawiciela wzniesiony w renesansie.

Poznaj stare miasto w Trogiru

Jeżeli lubicie zwiedzać miasta i aktywnie spędzać czas, to na pewno zachwyci Was stare miasto w Trogiru. W tym przypadku cała zabudowa pochodzi ze średniowiecza, stąd możecie podziwiać ciekawy układ ulic, ale i zabytkowe budynki. Oczywiście poza architekturą miasta warto też zwiedzić katedrę św. Wawrzyńca czy też kościół św. Barbary. Po całodniowym zwiedzaniu miasta możecie wybrać się promenadą. Kilkanaście metrów dalej znajdują się już kamienne chorwackie plaże.

Dlaczego warto zobaczyć katedrę św. Jakuba?

Nawet jeżeli nie lubicie oglądać zabytków sakralnych, to gwarantujemy, że katedra św. Jakuba Wam się spodoba. Znajduje się ona w Szyberniku, który jest najstarszym miastem rodowym w Chorwacji. W katedrze znajdują się aż 74 rzeźby, które przedstawiają prawdopodobnie słynnych mieszkańców miasta. Wejście ozdabia wizerunek Chrystusa i 12 apostołów. Oczywiście trzeba także wspomnieć, że katedra św. Jakuba jest jedynym obiektem sakralnym na świecie, który został zbudowany z samych kamieni, bez użycia łączeń, a jego budowa trwała 100 lat.

Chorwacja to także piękna natura

Wybierając najpiękniejsze miejsca w Chorwacji nie w sposób nie odwiedzić Parku Narodowego Jezior Plitwickich. Dolina składa się z 16 jezior krasowych. Znajdują się tam podwodne jaskinie, zachwyca bujna zielona przyroda z setkami gatunków różnych roślin. Warto tutaj wiedzieć, że po terenie tego parku chodzi się specjalnymi wyznaczonymi szlakami, a zwiedzanie może trwać nawet 8 godzin. Znajdują się tu najpiękniejsze wodospady w Chorwacji. Zatem, jeżeli nie macie ochoty spędzać całego dnia na plaży, to zdecydowanie lepiej odwiedzić piękne kaskady i podziwiać liczne wodospady. Dodatkowo być może uda Wam się zobaczyć dzikie zwierzęta, takie jak choćby niedźwiedzie.

Zobaczcie pałac rzymskiego cesarza

Warto także wybrać się do Splitu, gdyż znajduje się tam pałac rzymskiego cesarza Dioklecjana, który został zbudowany na przełomie III i IV wieku. Co ciekawe został on wpisany na listę UNESCO. Oczywiście w tym mieście można także wybrać się do ogrodu zoologicznego czy zwiedzić tamtejsze muzea, dzięki którym można poznać kulturę Splitu. Oczywiście w tej miejscowości jest także wiele restauracji, gdzie możecie zakosztować lokalnego jedzenia.

Przeczytaj także artykuł: Czy warto wybrać się do Chorwacji samochodem?

Oceń artykuł
[Suma: 0 Średnia: 0]
Informacja prawna