Kobieta w podróży, czyli co spakować do walizki?

co spakować do walizki

Kobiety lubią czuć się wygodnie i kobieco – niezależnie od miejsca, gdzie będą się znajdować oraz warunków w jakich będą przebywać. W pracy, na imprezie, a nawet w podróży – zawsze można wyglądać ładnie. Czy wakacje muszą kojarzyć się z szaro – burymi nieciekawymi ubraniami? Oczywiście, że nie. Należy wiedzieć co spakować do damskiej walizki, aby zawsze móc zachwycać swoim wyglądem, co umożliwi podkreślenie wszystkich atutów kobiecości.

Góra ubrania

Na pierwszy rzut oka pójdą górne elementy garderoby. Wszystko zależy od tego, czy kierunkiem wakacyjnym będą ośnieżone stoki, czy też egzotyczne plaże z trzydziestostopniowym upałem. W pierwszym przypadku mowa jest o długich rękach. Drugi to krótkie rękawy i lekkie ubrania. Uniwersalnym kolorem, który zawsze sprawdza się w przypadku kobiet jest biel. Koszulki, bluzki w tym kolorze zawsze wyglądają modnie i atrakcyjnie. Panuje przekonanie, że ten kolor zakłada się raz na kilka godzin, ponieważ widać na nim wszystkie brudy ulicy i nie tylko. To prawda. Wystarczy jednak całą bluzkę przeprać na wieczór, aby rano móc cieszyć się świeżą i czystą koszulką do założenia. Kolorem budzącym zaufanie jest niebieski. Wato mieć pod ręką koszulki, bluzki, swetry w tym kolorze, jeżeli zależy komuś na tym, aby zaskarbić sobie sympatię tubylców. Garderoba w tym kolorze kojarzy się ze świeżością, pozytywnymi wibracjami, więc można w ten sposób nawiązać nowe znajomości.

Jeżeli chodzi o krój, to należy zwrócić uwagę na wygodę. Są panie, które doskonale czują się w obcisłych bluzkach. Niektóre jednak uważają, że wolą narzucić na siebie coś luźniejszego, w czym da się…swobodnie oddychać. W tym momencie warto postawić na lekkie i zwiewne tkaniny, które nie będą przytłaczać damskiej sylwetki.

Tylko dla kobiet

Elementem garderoby zarezerwowanym tylko dla kobiet jest sukienka, którą również warto wrzucić do walizki. Najlepiej w czarnym kolorze, ponieważ jest on najbardziej uniwersalny i można dopasować go do różnych okoliczności. Starajmy się wybierać materiał jak najmniej błyszczący, ponieważ dzięki temu sukienka stanie się wielofunkcyjnym ubraniem. Jeżeli kobieta często będzie przebywać na plaży, w swojej walizce powinna mieć także pareo, które może spełniać wiele funkcji – sukienka, spódnica, narzuta, szal, itd. W barwnych kolorach sprawi, że kobieta będzie piękne wyróżniać się na tle innych osób.

Dół ubrania

W damskiej walizce nie może zabraknąć czegoś na nogi. Mowa tutaj o legginsach, spodniach długich oraz krótkich. Przy czym nie mogą to być byle jakie modele, jeżeli mają podkreślać wszystkie atuty kobiecości. Jeansy warto mieć przy sobie. Jeżeli jedziemy w tropiki, to weźmy pod uwagę jedną parę. W przypadku zimowych wakacji, należy mieć przy sobie więcej par. Na plaży nie może zabraknąć krótkich, sportowych spodenek w żywych i wesołych kolorach. Tak samo jest w przypadku spodenek typu „szarawary”. Modne i stylowe są te spodenki, które posiadają ciekawe wzory, dzięki którym nie będzie widać tak mocno plam, jakie zawsze na pewno się przytrafią.

Oceń artykuł
[Suma: 0 Średnia: 0]
Informacja prawna