Czy i kiedy warto zainwestować w voucher na wycieczkę lub wakacje?

voucher na wczasy

Żyjemy w ciągłym pędzie. W związku z tym wakacje planujemy z dużym wyprzedzeniem lub wręcz przeciwnie szukamy last minute. Dlatego coraz większą popularnością cieszy się bon turystyczny. Każdy voucher na wczasy można nabyć dla siebie lub dla kogoś w prezencie. Właśnie ta druga opcja jest bardzo często wybierana. Szukając pomysłu na wyjątkowy prezent, warto podarować komuś właśnie możliwość wakacji i „oddechu”. Kiedy dostanie już bon nie będzie mieć wyboru i będzie musiał znaleźć czas na urlop, ale nie musi to być wcale najbliższy czas, gdyż taka oferta ważna jest najczęściej przez wiele miesięcy. Jak długo i jakiej oferty może dotyczyć, tego dowiesz się z dalszej części naszego poradnika.

Kiedy warto inwestować w voucher na wycieczkę?

Jak wiadomo wycieczka może być znacznie krótsza od tradycyjnych wakacji, dlatego dla bardzo zajętej osoby warto wybrać właśnie voucher na wycieczkę. Wiele biur podróży daje możliwość zamówienia go w eleganckiej formie papierowej z unikalnym kodem dla każdego bonu. Dzięki temu niwelowana jest możliwość podrobienia bonu, bo i takie sytuacje się zdarzają. Dlatego wybierając bon na prezent dla bliskiej osoby należy zweryfikować źródło, z którego pochodzi. Najlepiej i najbezpieczniej zamawiać taki prezent na oficjalnej stronie biura podróży. Niewątpliwie voucher na wycieczkę będzie doskonałym prezentem dla mamy na dzień matki, czy ojca na urodziny, a także dla rodziców czy partnera na rocznicę ślubu czy poznania. Okazji do podarowania takiego prezentu może być bardzo wiele. To także oryginalny pomysł na prezent ślubny, zwłaszcza jeśli państwo młodzi nie zaplanowali jeszcze podróży poślubnej. Nawet jeśli to zrobili, to jednak nic straconego, gdyż bon turystyczny ważny jest nawet przez dwa lata, zatem i tak mogą zdążyć go zrealizować.

Voucher biuro podróży – idealny pomysł na dodatek do pensji

Jak wiadomo pracownika trudno jest przyciągnąć lepszymi zarobkami, ale można spróbować dodatkowymi benefitami. Wśród dodatkowych korzyści poza kartą na siłownię czy do sklepu sportowego może znaleźć się także voucher na wakacje. Taki dodatek może być dostępny np. dla tych pracowników, którzy osiągają najlepsze wyniki albo dla każdego w pewnym zakresie. Co bardzo istotne nie trzeba fundować pracownikowi całych wakacji, vouchery dostępne są od 100 zł, zatem pracodawca może zdecydować na jaki go stać i jaki chce wybrać w ramach podziękowania pracownikowi za jego zaangażowanie. Voucher najczęściej jest do wykorzystania przez dwa lata, przy czym należy pamiętać, że zwykle dotyczy on wycieczek objazdowych i wyjazdów czarterowych. Nie obejmuje samodzielnego dojazdu do hotelu, zatem trzeba koniecznie czytać szczegóły oferty danego biura podróży. Vouchery najczęściej dostępne są jednak w ramach tych ograniczeń na całą ofertę danego biura, zatem zarówno wycieczki czy wakacje krajowe, jak i zagraniczne. Wartość vouchera może sięgać nawet 10 tys. zł. Zatem, jeśli masz dodatkowe pieniądze i chcesz sprawić komuś wyjątkowy prezent, to możesz mu ufundować nawet całe wakacje.

Wartość wycieczki a wartość bonu turystycznego – co warto wiedzieć?

Trzeba wiedzieć, że jeśli wartość podróży jest mniejsza niż wartość vouchera, to należy dobrać dodatkowe usługi bądź też zdecydować się na dłuższy wyjazd, gdyż bon turystyczny przeznaczony jest do jednorazowego wykorzystania. Można zdecydować się np. na pokój o podwyższonym standardzie. W przypadku niższej wartości bonu, można dopłacić za wycieczkę czy wakacje zarówno gotówką, jak i kartą, a vouchery są do wykorzystania zarówno w punktach stacjonarnych, jak i online.

Oceń artykuł
[Suma: 0 Średnia: 0]
Informacja prawna