Jak uniknąć problemów z dzieckiem w podróży?

Wyjazd z dzieckiem to nie lada wyzwanie, szczególnie że dzieci potrafią dać rodzicom w kość. Zatem, jeżeli wybieracie się z maluchem na wycieczkę, to koniecznie przeczytajcie nasz krótki poradnik, dzięki któremu może uda Wam się uniknąć wielu problemów.

Rozpocznij planowanie

Wybierając się z dzieckiem w podróż koniecznie trzeba wszystko zaplanować, choć i tak może się okazać, że podróż będzie uciążliwa. Na samym początku pamiętajcie, aby spakować wszystko, co niezbędne, ale tylko to, co potrzebne. A więc nie ma sensu zabierać ze sobą dużej ilości ubranek, szczególnie eleganckich, bo i tak Wasz maluch ich nie wykorzysta. Co ważne, nie kupujcie tylko nowych rzeczy, gdyż zwyczajnie mogą okazać się dla dziecka niewygodne i nie będzie chciało w nich chodzić. Szczególnie tyczy się to butów.

Rozrywka ma znaczenie

Jak wiadomo dzieci bardzo szybko się nudzą, a podróże komunikacją miejską czy lot samolotem nie może być uciążliwy dla innych pasażerów. Zatem już teraz warto przygotować odpowiednią rozrywkę. Najlepiej zabrać ze sobą ulubione zabawki malucha. Czasami wystarczy kolorowanka czy zestaw kredek świecowych i dziecko potrafi na wiele godzin zająć się sobą. Zdecydowanie odradzamy Wam zabawki interaktywne, które są głośne, gdyż mogą być one uciążliwe dla innych pasażerów. Pamiętajcie także, że aby dziecko nie było marudne nie może być także niewyspane. Warto więc zabrać ze sobą kocyk i wygodną poduszkę, np. naramienną.

Zadbaj o przekąski

Każdy z nas odczuwając głód bywa nieprzyjemny, zatem trudno się dziwić, że głodne dzieci są bardzo marudne. Dlatego nie możecie zapomnieć o przekąskach w podróży, przy czym powinny być one lekkostrawne, gdyż w innym przypadku może się to zakończyć bólem brzucha. Warto zabrać ze sobą lunch boxy, w których wygodnie przewieziecie jedzenie. Dodatkowo warto zabrać także przekąski i małe soczki w kartonikach.

Ucz dziecko odpowiedzialności

Dzieci należy uczyć odpowiedzialności możliwie jak najwcześniej. Dzięki temu będą lepiej przygotowane do dorosłego życia, ale przyda Wam się to również w czasie podróży. Warto spakować rzeczy dziecka do osobnej walizki i powierzyć mu jej pilnowanie w czasie odprawy czy samej podróży. Co ważne pamiętajcie, że walizka musi być atrakcyjna wizualnie dla dziecka i oczywiście bardzo lekka. Polecamy Wam modele, które mają zwierzęcą grafikę i są bardzo atrakcyjne dla maluchów. Jeśli podróżujecie własnym samochodem, to można powierzyć dziecku dodatkową odpowiedzialność, np. opiekę nad młodszym rodzeństwem. Warto także pozwolić dziecku samodzielnie się spakować. Dzięki temu jeszcze lepiej będzie pilnować walizki.

Choć na co dzień należy unikać elektroniki, to w czasie podróży można pozwolić sobie na wręczenie dziecku tabletu, aby przynajmniej na chwilę zajęło się ulubioną grą albo bajką. Warto również wziąć ze sobą odtwarzacz i słuchawki. Czas w podróży można umilić sobie i dziecku słuchowiskami na audiobookachPodróż z dzieckiem nie musi być trudna, jeśli odpowiednio się do niej przygotujemy.

Oceń artykuł
[Suma: 0 Średnia: 0]
Informacja prawna