Największe zalety podziemnych parkingów na lotniskach

Lotniska to szczególne miejsca odznaczające się wzmożonym ruchem. W kontekście sprawnego ich funkcjonowania niezwykle ważną rolę odgrywają rozmaite udogodnienia. Jednym z nich są podziemne parkingi.

Wygoda i bezpieczeństwo to podstawa

Wygoda i bezpieczeństwo dla wszystkich pasażerów mają kluczowe znaczenie,  a parkingi podziemne spełniają standardy w tym zakresie. Miejsce można zarezerwować z wyprzedzeniem przez internet, dzięki czemu nie trzeba tracić czasu na znalezienie odpowiedniej przestrzeni do parkowania. Odpadają tu też kwestie transportu obsługiwanego m.in. przez specjalne busy i autokary kursujące na lotniska – niekiedy przejazd nimi bywa uciążliwy, bo należy dostosować się do godziny określonej przez przewoźnika. Samochodowi pozostawionemu na parkingu można zapewnić bezpieczeństwo, o ile skorzysta się z parkingu strzeżonego monitorowanego przez całą dobę. Poza tym nie ma opcji, aby na parking wjechały nieupoważnione pojazdy.

Atrakcyjne stawki

Niejednokrotnie parkingi podziemne są tańsze aniżeli te przy terminalach, co jest bardzo istotne zwłaszcza w przypadku dłuższych wyjazdów. Na terenie polskich portów lotniczych znajduje się wiele podziemnych parkingów. Doskonałym przykładem może być parking Balice. Cennik parkingu obsługiwanego przez firmę Interparking Polska jest korzystny – najbardziej opłaca się dokonać rezerwacji online, na upusty mogą także liczyć posiadacze karty Pcard. Międzynarodowy Port Lotniczy im. Jana Pawła II Kraków-Balice to jedno z najdynamiczniej rozwijających się lotnisk w Polsce. W przeciągu najbliższych lat doczeka się modernizacji, dzięki czemu możliwa będzie obsługa większej liczby pasażerów.

Brak ingerencji w architekturę otoczenia

Atutem podziemnych parkingów jest to, ze w żaden sposób nie wpływają na architekturę otoczenia, które można zagospodarować w dowolny sposób. Nie bez powodu parkingi podziemne zyskują na popularności nie tylko na lotniskach, ale też m.in. w centrach dużych miast. Mogą się składać z kilku kondygnacji, co zwiększa ilość miejsc parkingowych potrzebnych na lotnisku.

Oceń artykuł
[Suma: 0 Średnia: 0]
Informacja prawna