Najpiękniejsze zakątki Polski, które warto poznać

Polska niewątpliwie jest pięknym krajem i wbrew pozorom nie trzeba wyjeżdżać poza jej granice, by zobaczyć naprawdę wyjątkowe miejsca. Zatem, co warto zwiedzić? Na to pytanie postaramy się odpowiedzieć.

Zamek w Mosznej – piękno w czystej postaci

Na uwagę na pewno zasługuje zamek w Mosznej, który często określany jest jednym z najpiękniejszych pałaców nie tylko w Polsce, ale i Europie. Utrzymany jest on w barokowym i neogotyckim stylu i niewątpliwie już samą estetyką przyciąga uwagę. Do dyspozycji zwiedzających jest wiele komnat. Jeżeli lubicie ciekawe historie i macie ochotę poczuć dreszcz emocji, to polecamy Wam odwiedzenie ruin twierdzy w Olsztynie. Jak mówi legenda po ruinach błąka się duch Macieja Borkowica, który został skazany przez Kazimierza Wielkiego na karę śmierci.

Najpiękniejsze zakątki Polski: Beskidy, Tatry i Karkonosze

Jeżeli lubicie zachwycać się pięknymi krajobrazami, to koniecznie powinniście wybrać się w Tatry, Beskidy czy też Karkonosze. Zachwycają one krajobrazami, ale także możliwością obcowania z naturą. Do wyboru są szlaki turystyczne o różnym poziomie trudności, zatem każdy znajdzie coś dla siebie. W Tatrach można spróbować prawdziwej wspinaczki na graniach. Koniecznie trzeba jednak przygotować solidne obuwie z protektorem i zapomnieć o noszeniu klapek.

Spływ Dunajcem

Dla miłośników spływów w dolinach rzecznych polecamy spływ Dunajcem. Jest to jedna z największych atrakcji turystycznych, która spodoba się miłośnikom mocnych wrażeń. Przy okazji można wysłuchać wielu historii opowiedzianych przez flisaka, a także podziwiać rzeczną faunę i florę. Tutaj macie do wyboru dwie trasy spływu. Pierwsza rozpoczyna się w Szczawnicy i trwa około 2 godziny i 15 minut. Z kolei druga rozpoczyna się w Krościenku i trwa 2 godziny 45 minut. Dodatkowo możecie zamówić oryginalną pamiątkę ze spływu, czyli swoje zdjęcie. Cena to 10 zł za sztukę.

Kolorowe jeziorka – Rudawy Śląskie

Co nieco o górach już wspomnieliśmy, jednak w naszym zestawieniu nie może zabraknąć także kolorowych jeziorem w Rudawach Śląskich. Co ciekawe kolorowe jeziorka swoim wyglądem przypominają te z parku Yellowstone. Aż trudno uwierzyć, że tak piękne miejsce znajduje się w Polsce. Warto wiedzieć, że cztery różnobarwne stawy powstały w miejscu dawnych kopalń, stąd ich wyjątkowy kolor.

Rozrywka w podziemiu

Oczywiście kolejną atrakcją, którą warto poznać jest zabytkowa Kopalnia Soli w Wieliczce. Można tam zobaczyć rzeźby solne, ale i zwiedzić podziemną kapliczkę. Co ciekawe wyrobiska usytuowane są aż na 9 poziomach i każdy poziom ilustruje jeden etap rozwoju techniki górniczej. Wieliczka niewątpliwie jest ewenementem na skalę światową, dlatego, jeśli jeszcze nie byliście w tym miejscu, to jak najbardziej Was zachęcamy do jego odwiedzenia.

kopalnia soli w wieliczce

W Polsce jest naprawdę wiele miejsc, które warto zwiedzić, a wręcz trzeba zwiedzić. Zatem nie musicie daleko wyjeżdżać, by świetnie się bawić. Polecamy Wam także zasmakowanie regionalnych kuchni, tym bardziej że naprawdę znacząco się różnią. Wakacje w Polsce mogą być naprawdę niezapomniane.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 1]
Informacja prawna