Wycieczka do paryskiego Disneylandu – najważniejsze informacje

disneyland

Disneyland pod Paryżem jest jednym z najpopularniejszych parków rozrywki na świecie. Od otwarcia w 1992 roku odwiedza go corocznie ponad 14 milionów turystów, którzy łączą wizytę w stolicy Francji z oddalonym o 32 kilometry od niego Disneylandem. Park, dla którego powstania inspiracją stały się filmy Walta Disneya, jest jednym z sześciu znajdujących się na całym świecie. Jego symbolem, podobnie jak w innych parkach, jest zamek Neuschwanstein, który zainspirował stworzenie zamku Śpiącej Królewny. Gdzie jest Disneyland dokładnie i jakie atrakcje czekają na zwiedzających – oto najważniejsze informacje.

Disneyland pod Paryżem – największe atrakcje

Teren podparyskiego Disneylandu to w zasadzie dwa parki rozrywki: Disneyland Park i Walt Disney Studios Park. W tym pierwszym znajdziemy pięć obszarów tematycznych rozmieszczonych wokół zamku Śpiącej Królewny. Można je obejrzeć z pociągu objeżdżającego cały kompleks lub zwiedzać samodzielnie każdy z nich. Najsłynniejszą częścią Disneyland Park jest Adventureland – Kraina Przygody, gdzie znajdują się takie atrakcje, jak rollercoaster Indiany Jonesa, domek na drzewie będący Chatą Robinsona, statek Piratów z Karaibów czy wyspa labirynt. We Frontierland znajdziemy się z kolei w scenerii rodem z filmów o Dzikim Zachodzie. W Discoveryland możemy przejechać się rollercoasterem Space Mountain inspirowanym powieścią Juliusza Verne’a „Z ziemi na księżyc”. W centrum parku grany jest codziennie spektakl muzyczny „Legenda Króla Lwa”, a w Krainie Fantazji najmłodsze dzieci mogą zrobić sobie zdjęcia z postaciami z bajek wytwórni Walta Disneya.

W Walt Disney Studios Park wydzielone zostały z kolei cztery strefy tematyczne. Front Lot pozwala zwiedzić klasyczne studio filmowe. Production Courtyard pozwala poznać tajemnice produkcji kinowych i telewizyjnych. Backlot to strefa, w której dokładnie przyglądamy się tworzeniu efektów specjalnych i scen kaskaderskich, a w Toon Studios możemy bliżej zgłębić technikę ożywiania animowanych postaci.

Jak dojechać z Paryża do Disneylandu?

Choć nazwa Disneyland Paris może być myląca i sugerować, że park rozrywki znajduje się w stolicy Francji, w rzeczywistości znajduje się on w jej okolicach – 32 kilometry od Paryża, w rejonie Marne La Vallée. Aby dotrzeć do Disneylandu, można skorzystać z podmiejskiej kolejki RER A oznaczonej kolorem czerwonym i kursującej do niego siedem dni w tygodniu. Podróż nią zajmuje ok. 40 minut, a bilet w jedną stronę to koszt 7, 8 EUR.

Do Disneylandu pod Paryżem można oczywiście również wybrać się samochodem, jeśli jesteśmy w podróży z własnym środkiem transportu. Trasa prowadzi przez autostradę A4, gdzie należy zjechać zjazdem Val d’Europe, Parc Disneyland, oznaczony numerem 14. Samochód zostawiamy na obszernym parkingu położonym nieopodal głównego wejścia do parku. Opłaty za parkowanie zależą od modelu samochodu. 30 EUR płacą właściciele samochodów osobowych, a 50 EUR – osoby podróżujące kamperami. Innym sposobem dotarcia do Disneylandu może być pojechanie tam taksówką. Koszt dojazdu w jedną stronę to ok. 80 EUR, może to jednak być wygodne rozwiązanie dla osób bez samochodu, a podróżujących z małymi dziećmi.

Wiele firm organizuje również wycieczki autokarowe z centrum Paryża do Disneylandu. Autobusy kursują z przystanku znajdującego się przy ulicy Pyramids w Dzielnicy 1, naprzeciwko Luwru, a koszt takiej wycieczki obejmuje zarówno transport, jak i bilet wstępu do parku i wynosi 82 EUR dla osoby dorosłej oraz 72 EUR dla dziecka. Do Disneylandu możemy pojechać autobusem z lotniska Charles de Gaulle, jeśli chcemy rozpocząć naszą wizytę w stolicy Francji od wycieczki do parku rozrywki.

Ile kosztuje bilet do Disneylandu?

Bilety do Disneylandu dostępne są w różnych cenach, w zależności od tego, które części parku rozrywki i jego atrakcje chcemy odwiedzić. Cena jednodniowego biletu do Disneyland Park lub Walt Disney Studios Park to koszt 56 EUR dla dzieci oraz 62 EUR dla dorosłych. Można również kupić jednodniowe bilety na wizytę w obu częściach parku lub pakiety dłuższe, na 2, 3, 4 lub 5 dni zwiedzania, wraz z zakwaterowaniem na miejscu. To opcja wygodna dla rodzin z dziećmi, które najchętniej nie wychodziłyby z Disneylandu, zauroczone bogatą ofertą atrakcji proponowanych w tym parku. Bilety warto kupować internetowo z wyprzedzeniem, dzięki czemu nie jedziemy w ciemno i omijamy kolejki. Poza tym, im wcześniej przed terminem wizyty wykupimy bilety, tym niższe będą ich ceny. Bilety do Disneylandu można kupić również w Paryżu, w księgarniach Fnac i Disney Store na Polach Elizejskich.

Kiedy warto odwiedzić Disneyland?

Oba parki rozrywki otwarte są przez cały rok od 9:00, choć wszystkie atrakcje zaczynają się dopiero od godziny 10:00. Jeśli chcemy uniknąć tłumów, warto zaplanować wizytę w Disneylandzie na wiosnę (na przełomie kwietnia i maja) oraz wczesną jesienią (przełom września oraz października). W okresie letnich wakacji czekają nas gigantyczne kolejki stojące przed wejściem, zwłaszcza w weekendy. Jeżeli więc wolimy zwiedzać wszystkie dostępne atrakcje w nieco mniejszym tłumie, wybierzmy nie tylko okres poza wakacjami, ale również najlepiej w środku tygodnia. Dniami, kiedy frekwencja zwiedzających jest niższa, są wtorek lub środa. To zdecydowanie korzystniejsze rozwiązanie zwłaszcza dla osób, które planują dłuższy pobyt w Paryżu i mogą w ciągu tygodnia poświęcić czas na wycieczkę do Disneylandu. Warto też pamiętać, że oba parki są dłużej otwarte w okresie Halloween i Świąt Bożego Narodzenia, zapraszając w tym czasie na spektakularne parady najpopularniejszych bohaterów bajek wytwórni Walta Disneya.

Co zabrać ze sobą na wycieczkę do Disneylandu?

Zwiedzanie parków rozrywki warto zacząć wczesnym rankiem, kiedy nie ma jeszcze największego tłoku i upału. Jeśli nasza wycieczka do Disneylandu przypada w okresie letnim, niezbędne będą okulary przeciwsłoneczne, krem z filtrem oraz butelka wody dla każdego zwiedzającego. W deszczowych porach roku nie zapominajmy natomiast o płaszczu przeciwdeszczowym i parasolu.

Oceń artykuł
[Suma: 0 Średnia: 0]

# “Wycieczka do paryskiego Disneylandu – najważniejsze informacje

  1. Szalona Mamuśka pisze:

    Jako matka, trójki dzieci było dla nich to cudowne przeżycie, dużo biur podróż organizuje właśnie wycieczki. Strasznie polecam by zabrać dzieciaki

Zapraszamy do kontaktu z redakcja ;)

Informacja prawna