Czy warto ubezpieczyć bagaż na czas podróży?

bagaże wakacje - ubezpieczenie

W dzisiejszych czasach podróżujemy zawsze z wartościowymi przedmiotami. Na wakacje krajowe i zagraniczne zabieramy ze sobą aparat – lustrzankę, smartfon (kilka sztuk w zależności od ilości osób podróżujących razem z nami), laptop, czytnik e-book, drogą suszarkę do włosów, elektryczną golarkę męską, itd. Wartościowy bagaż nie wliczając w to ubrań, które również miały na pewno dużą cenę. Czy warto pomyśleć o ubezpieczeniu takich rzeczy?

Zgubione, nieznalezione

Znane jest takie powiedzenie:”okazja czyni złodzieja”. Mając dylemat odnośnie ubezpieczenia bagaży miejmy te słowa w pamięci. Zawsze warto pomyśleć o ubezpieczeniu swoich rzeczy – w szczególności, jeżeli wybieramy się w zagraniczną podróż. Nie patrzmy, że ubezpieczenie to dodatkowy koszt, kótry jest i tak minimalny przy tym, ile warte są nasze sprzęty. Tak naprawdę lepiej zapłacić kilkadziesiąt złotych za ubezpieczenie na czas podróży, niż myśleć ile będziemy musieli wyłożyć tysięcy, jeżeli jednak ktoś będzie chciał „połakomić” się na nasze bagaże. Kradzież nie musi się nam przytrafić, jednak lepiej nie kusić losu.

Podróżując liniami lotniczymi mamy również do czynienia z zagubionymi bagażami. Linie lotnicze mają to do siebie, że gubią walizki pasażerów. Może nie występuje to często, raczej rzadko. Jednak nigdy nie możemy być pewni, czy tym razem los nie będzie chciał zagrać nam na nosie. W szczególności, jeżeli do zagubienia dojdzie podczas podróży zagranicznej. Ubezpieczając bagaż zadbamy chociażby o zwrot odpowiedniej wartości finansowej.

Polisa turystyczna

Ubezpieczenie bagażu zawsze łączone jest z polisą turystyczną dla osób podróżujących. Agent ubezpieczeniowy zapyta się, czy decydujemy się na podstawowe ubezpieczenie tylko dla człowieka, czy bierzemy opcję rozszerzoną. Przy czym opcja większa obejmu właśnie bagaż. Nie rezygnujmy z tego. Bądźmy świadomymi pasażerami, którzy chcą mieć święty spokój na wakacjach. Zadbamy nie tylko o swoje rzeczy, ale także o swoje zdrowie i samopoczucie, np. w przypadku choroby.

Wybieramy ubezpieczenie

Decydując się na polisę ubezpieczeniową musimy zwrócić uwagę na kilka czynników. Należy do nich zakres odpowiedzialności ubezpieczyciela. Za co dokładnie weźmie odpowiedzialność ubezpieczyciel? Czy za rzeczy znajdujące się tylko w walizce? Czy bierze też pod uwagę rzeczy, jakie będą znajdować się w torebce, plecaku podręcznym? Liczy się również pomoc oferowana przez ubezpieczyciela. Po jakim czasie od zgłoszenia nastąpi pomoc ze strony firmy? Czy będzie to pomoc natychmiastowa, czy też np.dopiero po powrocie do kraju? Koniecznym jest również sprawdzenie sumy ubezpieczenia. Bywają takie przypadki, że całościowa suma jest znacznie…niższa niż cena sprzętu, rzeczy, jaki ze sobą zabieramy. Pamiętajmy więc o tym, ponieważ będzie istniała konieczność wykupienia droższego ubezpieczenia, które będzie miało sumę ubezpieczenia równo wartą naszym sprzętom elektronicznym, itd.

Ubezpieczenie bagażu zagwarantuje nam spokój. Podczas wakacji niczym się nie będziemy musieli przejmować. Jedynie tylko pogodą, która powinna nam dopisywać.

Oceń artykuł
[Suma: 0 Średnia: 0]
Informacja prawna