Tanie podróżowanie na początku roku za granicę

planowanie wakacji

Obserwując rynek turystyczny można zauważyć, że na początku roku można zaplanować tanie podróże lotnicze oraz z biurami podróży. Dlaczego tak się dzieje? Czy promocje cenowe, które ogłaszane są na przełomie roku są faktycznie tak korzystne jak się wydaje na pierwszy rzut oka?

Styczeń i niskie ceny

Koniec grudnia i początek stycznia to moment, kiedy bardzo dużo osób zaczyna planować podróże na cały rok. Długie wakacje letnie, zimowe, długie weekendy sprzyjające podróżowaniu. Wymusza to na nich konieczność zaplanowania poszczególnych dni urlopowych. Skoro już dana osoba wie, kiedy będzie miała wolne, to może rozpocząć planowanie podróży. Jeżeli dobrze przypatrzymy się ofertom przewoźników lotniczych zorientujemy się, że oferują oni promocyjne ceny biletów w najróżniejsze kierunki (każdy przewoźnik ma swoje kierunki) z możliwością wykorzystania ich nawet na przeciągu jednego roku. Podróż zaplanujemy w styczniu, a lecieć możemy np. dopiero w listopadzie. Spowodowane jest to koniecznością zapełnienie pokładu w przynajmniej 50% przynajmniej 6 miesięcy przed wylotem. Często bywa tak, że w takie akcje promocyjne łączą się z koniecznością dopłacenia do biletu pasażera. Wszystko wyrównuje się w późniejszym czasie, kiedy pozostali pasażerowie (drugie 50%) zaczyna w późniejszym czasie kupować bilety na ten sam samolot. I wilk syty i owca cała. Przewoźnik ma komplet na pokładzie, a my mamy bilet kupiony odpowiednio wcześniej w dobrej cenie.

Zainteresuje Ci również artykuł: Ciepłe kraje idealne na urlop w styczniu!

Tanie bilety

Styczeń wypada akurat pół roku przed wakacjami letnimi. Jeżeli mamy więc na oku egzotyczne kierunki, które będziemy chcieli samodzielnie odwiedzić latem, to już na początku stycznia musimy szukać odpowiednich promocji na tanie bilety. Całkiem możliwe, że dzięki temu uda nam się wykupić bilety do Azji (Chiny, Wietnam, Tajlandia), Kanady lub Stanów Zjednoczonych. Z mniej popularnych kierunków warto spojrzeć na Martynikę, Gwadelupę. Styczeń to najlepszy moment na planowanie podróży. Pamiętajmy jednak, że nikt nie zmusza nas do wyjechania w tym zimnym okresie. Zanim kupimy zawsze sprawdzajmy jaki jest okres możliwości wykorzystania poszczególnych biletów na lot.

Tanie biura podróży

Coraz popularniejsza staje się promocja First Minute. W pierwszych dniach można wykupić wyjazd do zagranicznych krajów nawet o 40% taniej. Jeżeli przeliczy się to na wyjazd, który na ogół kosztuje kilka tysięcy, to okaże się, że na letnim wyjeździe można zaoszczędzić naprawdę duże pieniądze. Biura podróży kuszą w ten sposób turystów chcąc zapewnić sobie obecność osób podróżujących podczas poszczególnych rejsów zagranicznych. Nie zapominajmy, że zbliżający się okres wakacyjny sprawia, iż wszystkie ceny idą w górę. Nie tylko w samych miejscowościach turystycznych, ale także w biurach podróży, u przewoźników lotniczych. Planując podróż róbmy to z odpowiednim wyprzedzeniem. Wizja wylotu do słonecznej Hiszpanii sprawi, że z wielką niecierpliwością będziemy oczekiwać czasu, kiedy w końcu będziemy mogli zapomnieć o pracy i pomyśleć o wylegiwaniu się na słońcu.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna