Ciepłe kraje idealne na urlop w styczniu!

styczeń

Styczeń to w Polsce okres zimna, deszczów i nieestetycznego, topniejącego śniegu. Jest jednak wiele państw, w których możemy spędzić ten czas z dala od słoty, kąpiąc się w ciepłym morzu i zgłębiając historię egzotycznych lądów. Poniżej przytoczę, wraz z wartymi odwiedzenia atrakcjami, trzy państwa, reprezentujące trzy różne kultury, gdzie jest ciepło w styczniu.

Peru

Styczniowa temperatura w Peru wynosi ok. 15-26 ° C, zaś woda utrzymuje temperaturę 22 ° C. To kraj położony w majestatycznych Andach, obfitujący w piękne plaże, będący kolebką cywilizacji Inków, gdzie w styczniu na wakacje absolutnie każdy znajdzie atrakcje będące spełnieniem jego oczekiwań.
– Machu Picchu: Zaliczane do 7 Nowych Cudów Świata miasto Inków dzięki położeniu 2090–2400 m n.p.m nie zostało odkryte przez konkwistadorów i przetrwało do czasów współczesnych w bardzo dobrym stanie. Jak żadne inne miejsce pozwala zaznajomić się z osiągnięciami jednej z najbardziej zaawansowanych cywilizacji Ameryki Południowej
– Nazca: Tajemniczy płaskowyż pokryty ogromnymi malowidłami przedstawiającymi ludzi, ptaki oraz zagadkowe kształty. Do dziś nie wiadomo, w jaki sposób powstały.
– Chan Chan: Niegdyś jedno z największych miast Ameryki Południowej, stolica upadłej cywilizacji Chimú. Jego pokryte ornamentami ruiny wykonane zostały z glinianej cegły.
– Trujillo: Miasto po brzegi wypełnione zabytkami epoki konkwistadorów, znane z pięknych plaż.
– Jezioro Titicaca: Jedno z największych jezior Ameryki Południowej, na którym położone są malownicze wyspy.

Sri Lanka

Styczniowe temperatury na Sri Lance wynoszą 22-30 ° C, woda zaś utrzymuje 28 ° C. Jest to więc idealny kierunek dla osób spragnionych wypoczynku nad morzem i obcowania z orientalną kulturą.
– Rangiri: To kompleks pięciu buddyjskich świątyń położony w mieście Dambulla. Ich wnętrza zachwycają kolorowymi freskami oraz licznymi posągamy Buddy.
– Sigirija: To wykuty na szczycie skały dawny pałac królewski oraz twierdza wojskowa. Ich pozostałości oraz zapierającą dech w piersiach panoramą przyciągają wielu spragnionych piękna turystów.
– Polonnaruva: Ruiny ogromnego, średniowiecznego miasta pozwalają docenić potęgę cejlońskiej cywilizacji oraz nasycić wzrok widokiem licznych posągów.
– Liczne parki narodowe: Przyroda Sri Lanki jest niesamowicie bogata, pozwalając nam zobaczyć w naturze egzotyczne zwierzęta takie jak słonie oraz lamparty.

Egipt

Okres zimowy to najchłodniejsza pora w Egipcie. Temperatury wynoszą wtedy ok. 10-22 ° C, zaś woda utrzymuje ok. 23 ° C. Jest to najlepszy możliwy czas, by poznać zabytki tego wspaniałego państwa
– Luksor: Dawna stolica Egiptu, przechowująca niegdyś największe skarby jego nauki i kultury. Ruiny miasta szokują majestatem i rozmachem. Największe wrażenie robi luksorska świątynia, rozciągnięta na 260 m długości.
– Świątynie w Karnaku: Ok 2 km od Luksoru znajduje się ogromny kompleks świątyń, uważanych za jedne z największych osiągnięć architektonicznych starożytnego Egiptu.
– Piramidy w Gizie: Jeden z Cudów Starożytnego Ś wiata do dziś przyciąga rzesze turystów. Piramidy należały do Cheopsa, Chefrena i Mykerinosa. Największa z nich jest wysoka na 137 m.
– Świątynie w Abu Simbel: Dwie świątynie w Abu Simbel upamiętniają panowanie wybitnego faraona Ramzesa II i jego posiadającej ogromną władzę żony Nefertari. Kolosalne, wykute w skale świątynie zdobią 20-metrowe posągi przedstawiające królewskich małżonków.
– Rafa koralowa w Morzu Czerwonym: To jedna z najbardziej niesamowitych raf koralowych na świecie, dzięki czystym wodom zachowana w bardzo dobrym stanie. Jest domem dla tysięcy gatunków ryb oraz niezwykle kolorowych koralowców.
Dla miłośników plażowania
Turyści, którzy od poznawania zabytków wolą beztroski wypoczynek na plaży również znajdą dla siebie wiele dogodnych destynacji.
Dwa spośród wielu dostępnych kierunków, gdzie na wakacje w styczniu wybrać może się każdy miłośnik słońca i morskich fal to:
– Malediwy, na których temperatura w omawianym okresie wynosi ok. 25-30 ° C, a woda utrzymuje temperaturę 28 ° C
oraz
– Floryda, gdzie wykąpiemy się w morzu o temperaturze 25 ° C, podczas gdy powietrze ma zazwyczaj 15-25 ° C.

Zobacz także artykuł: Gdzie warto się wybrać na wakacje w październiku?

Oceń artykuł
[Suma: 0 Średnia: 0]
Informacja prawna