Gdzie warto się wybrać na wakacje w październiku?

gdzie na wakacje w pazdzierniku

Na wakacje coraz częściej nie wybieramy tylko typowo letnich miesięcy, zwłaszcza jeżeli wybieramy destynacje, gdzie latem jest po prostu nieznośnie ciepło dla przeciętnego Europejczyka. Powodem wyboru października jest często także uniknięcie tłumów, które można spotkać w czerwcu, lipcu i sierpniu. Dziś przedstawimy nasze propozycje, gdzie na wakacje w październiku warto się wybrać?

Wakacje w październiku w Europie – jakie kierunki wybierać?

Jeśli chcesz wybrać się na wakacje do kraju Europejskiego, to koniecznie musisz wybrać jeden z regionów basenu Morza Śródziemnego. Do wyboru masz Włochy, Cypr, Maltę, Grecję, Hiszpanię, Francję, Monako, a także Chorwację. Bardzo często wybieranym kierunkiem jest Chorwacja, gdzie jest stosunkowo tanio, a jednocześnie bardzo malowniczo. Kamieniste plaże i lazurowa woda zachwycają każdego, kto odwiedzi ten kraj. Połączenie zwiedzania i plażowania możliwe jest także w kolebkach kultury europejskiej, czyli w Grecji i we Włoszech. Temperatura w europejskich krajach basenu Morza Śródziemnego w październiku oscyluje w granicach 24 – 26 stopni, zatem jest bardzo przyjemna.

Gdzie jest ciepło w październiku?

Jeśli słyszałeś określenie afrykańskie upały, to nie ma w tym grama przesady. W miesiącach letnich, które przypadają w czasie naszej zimy nie ma się co tam wybierać, gdyż trudno wytrzymać 40 stopni w cieniu. Za to jesienią Afryka jest jak najbardziej przyjazna. W październiku można wybrać się w rejony północnej Afryki, np. Do Maroka czy do Tunezji. Ciekawym kierunkiem będzie również Kenia. To kierunek nie tylko dla wielbicieli safari, ale również badaczy tutejszych tradycyjnych kultur. Temperatury w październiku w Afryce oscylują w granicach od 28 do 31 stopni. Oczywiście może być także nieco cieplej. W wielu miejscach, w tym w Kenii do połowy października trwa pora sucha.

Gdzie na urlop w październiku?

Warto poznać jeszcze inne propozycje na październikowy urlop. Świetną propozycją może być Dubaj. Stolica Zjednoczonych Emiratów Arabskich zachwyca nie tylko swoim przepychem i bogactwem, ale również doskonałą pogodą właściwie przez cały rok. Również w październiku można korzystać z uroków tego pustynnego regionu bogatego w ropę. Niepowtarzalnych wrażeń dostarczy zwłaszcza widok z najwyższego budynku świata. Ciekawym kierunkiem podróży będzie także Tajlandia. Tu również w październiku przywita nas słoneczna pogoda, a przecież jesienią tego właśnie szukamy wybierając się na urlop. Malowniczy Bangkok zachwyci swoją egzotyką pod każdym względem. Wielki Pałac Królewski czy Świątynia Wat Pho, to tylko niektóre miejsca, które zrobią duże wrażenie.

Niewątpliwie urlop w październiku może być doskonałym pomysłem. Jest wiele miejsc, gdzie w tym czasie panują temperatury sięgające nawet 30 stopni. Można zatem zażyć sporo kąpieli słonecznych i dodać sobie energii w czasie, kiedy w Polsce zwykle słońca jest już coraz mniej. Oferty październikowe są również bardzo atrakcyjne pod względem ceny, zarówno te first minute, jak i last minute, zatem naprawdę warto.

Zobacz także artykuł: Ciepłe kraje idealne na urlop w styczniu!

Oceń artykuł
[Suma: 0 Średnia: 0]
Informacja prawna