Leczenie poważnych chorób – jak zorganizować profesjonalne leczenie za granicą?

Kobieta zadowolona z ubezpieczenia zdrowotnego

Diagnoza – rak złośliwy lub inna poważna choroba – to dla wielu pacjentów początek skomplikowanej ścieżki leczenia. Dzięki odpowiedniemu ubezpieczeniu pacjenci mogą znaleźć się pod opieką zagranicznych placówek specjalistycznych – i to bez konieczności ponoszenia wysokich kosztów.

Z tekstu dowiesz się:

  • jak zorganizować leczenie poważnych chorób za granicą,
  • dlaczego warto rozważyć wykupienie ubezpieczenia Global Doctors.

 

Leczenie raka w Polsce jest finansowane głównie ze środków publicznych, w ramach świadczeń gwarantowanych. Ale, zwłaszcza w czasach pandemii, dostęp do opieki onkologicznej jest bardzo utrudniony. Problem dodatkowo potęguje fakt, że w ciągu ostatnich miesięcy wielu pacjentów nie było diagnozowanych z powodu wstrzymania wizyt bądź obawy przed wizytą u lekarza. To spowodowało wydłużenie czasu oczekiwania na wizytę.

Leczenie rzadkich chorób i raka – jak i gdzie szukać alternatywy?

W związku z trudną i specyficzną sytuacją w onkologii w Polsce, wiele osób rozważa leczenie za granicą. Niestety, leczenie u samodzielne znalezionych specjalistów jest bardzo kosztowne i znacznie przewyższa możliwości finansowe przeciętnego Polaka.

Rozwiązaniem takiej sytuacji może być finansowanie leczenia planowanego, wymagającego jednak uzyskania uprzedniej zgody Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia. Aby otrzymać taką zgodę, należy:

  • złożyć wniosek o planowane leczenie za granicą,
  • być zapisanym na liście oczekujących na realizację świadczenia, które nie może zostać wykonane w szybkim terminie, lub udowodnić, że w Polsce nie ma możliwości przeprowadzenia danego leczenia.

Należy także pamiętać, że NFZ nie sfinansuje za granicą badań klinicznych oraz leczenia, które nie należy do świadczeń gwarantowanych w Polsce.

Istnieje jednak lepsze wyjście – ubezpieczenie Global Doctors dostępne w  ERGO Hestii. Dzięki niemu otrzymasz nie tylko pomoc finansową, ale także pełną opiekę medyczną.

Leczenie za granicą – dlaczego warto wybrać Global Doctors?

Global Doctors to ubezpieczenie, które gwarantuje organizację oraz pokrycie kosztów leczenia za granicą w najlepszych klinikach na całym świecie – w przypadku nowotworów i innych poważnych stanów chorobowych.  Global Doctors zapewnia ochronę w przypadku zachorowania na nowotwór złośliwy (w tym czerniaka, raka płuc, raka trzustki). Zapewnia również leczenie w razie konieczności przeprowadzenia operacji – m.in. wymiany zastawki serca, pomostowania tętnic wieńcowych, operacji neurochirurgicznych,przeszczepienia szpiku kostnego. Global Doctors jest dostępne w ramach:

  • Indywidualnego Ubezpieczenia na życie ERGO 4 – może wówczas obejmować ochroną dorosłych i dzieci,
  • Grupowego Ubezpieczenia na Życie – obejmuje ochroną pracownika, jego małżonka lub partnera, a także jego pełnoletnie dzieci.

 

Co można zyskać dzięki ubezpieczeniu Global Doctors ? Nie musisz zapłacić za pobyt w zagranicznej klinice oraz za operację, a dopiero potem czekać na zwrot kosztów od ubezpieczyciela. Suma ubezpieczenia dla Global Doctors to aż do 2 mln euro w całym życiu ubezpieczonego.

Global Doctors nie tylko finansuje leczenie, ale też zapewnia faktyczną pomoc w organizacji leczenia:

  1. W przypadku zdiagnozowania poważnego stanu chorobowego otrzymasz tzw. drugą opinię medyczną. Jest to dokument, który weryfikuje postawioną diagnozę oraz zawiera zalecenia dotyczące dalszego leczenia.
  2. W razie wyrażenia chęci leczenia za granicą w ramach Global Doctors, ERGO Hestia przedstawi listę trzech placówek zagranicznych specjalizujących się w leczeniu danej choroby.
  3. Jeśli zdecydujesz się podjąć leczenie w jednej z zaproponowanych klinik medycznych, zorganizujemy wyjazd oraz pokryjemy koszty pobytu za granicą – także dla osoby towarzyszącej.

Po przyjeździe do Polski będziesz mógł skorzystać z usługi Follow Up Care. Twoje zdrowie będzie kontrolowane – w Polsce lub za granicą – nawet już po zakończonym leczenia. Dodatkowo możesz otrzymać zwrot kosztów leków zakupionych w Polsce i za granicą nawet do kwoty 50 tysięcy euro.

 

Czy można zabezpieczyć się przed zachorowaniem? Niestety nie. Istnieją jednak sposoby, dzięki którym można zadbać o spokój w razie pojawienia się poważnej choroby. Dla pacjentów onkologicznych lub cierpiących na inne schorzenia podjęcie leczenia w specjalistycznej klinice medycznej w odpowiednim momencie oraz pokrycie kosztów terapii to często jedyny ratunek i szansa na wyzdrowienie. Organizacja całej procedury związanej z wyjazdem, zakwaterowaniem, leczeniem, tłumaczeniem dokumentacji medycznej, z pewnością pozwoli na przeżycie tego trudnego czasu wyłącznie z rodziną.

Niniejsza informacja jest materiałem marketingowym Sopockiego Towarzystwa Ubezpieczeń na Życie ERGO Hestia SA.

Oceń artykuł
[Suma: 9 Średnia: 4.6]
Informacja prawna