Namiot dla trzyosobowej rodziny

Podróżowanie z namiotem daje ogromną swobodę i niezależność. Możemy jechać gdzie chcemy. Wystarczy znaleźć pole namiotowe, by rozbić swój przenośny domek i zamieszkać w nim przez kilka dni lub tygodni. Aby komfortowo i bezpiecznie mieszkać w namiocie, musicie wybrać odpowiedni model, szczególnie jeśli planujecie podróżować we trójkę. Wówczas liczy się zarówno miejsce do spania, jak i zadaszenie przed namiotem, gdzie można przygotowywać i jeść posiłki.

Trwały namiot

Od razu powinniście odrzucić tanie, niskiej jakości namioty, które z ledwością przetrwają jeden sezon. Przekonacie się o tym już podczas rozkładania, gdy rurki nie będą idealnie pasować, a tropik z trudnością naciągniecie, ponieważ śledzie czy szpilki nie będą wbijać się w twardą ziemię, krzywiąc się i łamiąc. Co więcej, zamykanie namiotu może być problematyczne, ponieważ nie gwarantuje pełnej szczelności podczas opadów deszczu. Idealnym wyborem będzie natomiast namiot markowy, który znajdziecie w sklepach sportowych i z artykułami dla podróżników.

Elementy konstrukcyjne powinny być nie tylko trwałe, ale przede wszystkim lekkie, by nie zwiększać ciężaru bagażu, jaki ze sobą zabieracie na urlop. Sprawdźcie także, jak namiot się rozkłada. Dziś dostępne są wygodne systemy, pozwalające na postawienie namiotu w ciągu dosłownie kilku minut. Jeśli planujecie często korzystać z noclegów na polu namiotowym, lepiej dopłacić nieco więcej, w czym pomoże pożyczka gotówkowa, i zainwestować w dobry namiot, który nawet podczas ulewy czy silnego wiatru was nie zawiedzie.

Układ pomieszczeń

Dla trzyosobowej rodziny niezbędne będą dwie oddzielne sypialnie. Zwiększa to jednocześnie rozmiar namiotu, jaki powinniście kupić. Warto także zadbać o przedsionek. Powinien być przestronny i umożliwiać umieszczenie w nim bagażu czy niezbędnych akcesoriów. Jeśli wybieracie się na dłużej na urlop i chcecie zachować porządek w namiocie, warto pokusić się o zakup dodatkowych półek rozkładanych, które ustawione w przedsionku pozwolą ogarnąć cały kempingowy chaos. W zakupach możecie skorzystać z pomocy pożyczki gotówkowej.

Jak wspomnieliśmy, ważna jest także wspólna przestrzeń, czyli zadaszone miejsce przed namiotem. Można tam ustawić stolik, kuchenkę turystyczną i krzesła, aby wieczorem zrelaksować się po dniu pełnym wrażeń. Pod meblami dobrze jest rozłożyć specjalną matę, która ochroni wnętrze namiotu przed wnoszeniem brudu do środka, a jednocześnie zapewni trwałe i stabilne podłoże.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna