Noclegi hotelowe i prywatne – gdzie je rezerwować?

Jednym z największych wydatków związanych z wakacyjnymi podróżami lub jakimikolwiek innymi wyjazdami, są noclegi. Wybierając odpowiedni hotel chcemy, aby spełniał on szereg naszych potrzeb. Innego miejsca poszukują dla siebie pary w trakcie romantycznej podróży poślubnej, a innego rodziny z małymi dziećmi. Gdzie rezerwować noclegi i jakie są najpopularniejsze strony z hotelami?

Popularne wyszukiwarki hotelowe

Szukając noclegów hotelowych warto skorzystać z popularnych wyszukiwarek na ogół połączonych również ze stronami oferującymi dogodne połączenie lotnicze. Wyszukiwarka hoteli tego typu, która cieszy się największą popularnością w Polsce, to Booking.com, dzięki której możemy wyszukać nie tylko noclegi w hotelach, ale też prywatnych apartamentach, pensjonatach, domach wakacyjnych, hostelach, kempingach czy na jachtach. Dodatkowe funkcje tej wyszukiwarki to właśnie możliwość rezerwacji lotów, biletów na wstęp do największych atrakcji w miejscach, do których się udajemy czy wynajem samochodów. Imponujące rozbudowanie wyszukiwarki Booking.com pozwala na przefiltrowanie wyników zgodnie z ważnymi dla nas kryteriami i dokładne zaplanowanie swojego urlopu.

Rezerwacja noclegów w hotelach możliwa jest poprzez stronę Hotels.com, polecaną szczególnie osobom często odbywającym zagraniczne podróże. Mogą one bowiem przystąpić do specjalnego programu lojalnościowego, dzięki któremu po 10 zarezerwowanych noclegach otrzymują gratis kolejny. Wyszukiwarka znajdująca się na tej stronie przypomina Booking.com, a dodatkową zaletą rezerwacji na Hotels.com jest możliwość bezpłatnego ich anulowania, jeżeli zaszły nieprzewidzianie okoliczności uniemożliwiające nam podróż.

Inną stroną pozwalającą na zarezerwowanie noclegów w nieco niższych cenach jest Hotellook. Działa ona na zasadzie agregowania ofert z innych serwisów, w tym Booking.com, Trip.com oraz HRS, dzięki czemu w szybki sposób możemy porównać ich ceny i wybrać najkorzystniejszą dla siebie.

Rezerwacja noclegów prywatnie

Jeżeli jesteśmy podróżnikami nie przepadającymi za hotelowym standardem, alternatywą są noclegi oferowane za pośrednictwem wyszukiwarki Airbnb. To miejsce, w którym znajdziemy prywatne apartamenty, mieszkania lub domy do wynajęcia na okres wakacyjny czy krótsze wyjazdy. Serwis oferuje również możliwość zarezerwowania noclegu w pokojach wieloosobowych, co znacznie obniża koszty podróży. Zaletą Airbnb jest możliwość znalezienia naprawdę oryginalnie urządzonych miejsc w nietypowych, niekoniecznie turystycznych lokalizacjach i poczucia się przez moment jak rodowici mieszkańcy. To także dobre rozwiązanie dla osób, które podróżują ze zwierzętami, za które opłata hotelowa potrafi być absurdalnie wysoka. W Airbnb w wyszukiwarce możemy zaznaczyć filtr pozwalający na znalezienie miejsc, gdzie dozwolony jest przyjazd z czworonogiem, bez dodatkowych opłat. Decydując się na nocleg w miejscach oferowanych przez Airbnb bądźmy jednak świadomi, że warto znać choćby podstawowe zwroty w języku kraju, do którego się udajemy. Właściciele oferowanych apartamentów, mieszkań i domów niekoniecznie będą bowiem porozumiewać się po angielsku.

Oceń artykuł
[Suma: 0 Średnia: 0]

# “Noclegi hotelowe i prywatne – gdzie je rezerwować?

  1. MirosławZajac46 pisze:

    Booking przez internet to chyba najszybsza metoda, tylko sprawdzić co i jak i płacić kartą, anie przedpłata itd polecam masterpass (dla kart debetowych), bardzo ułatwia działania, czy 'wirtualnych kart kredytowych’ np w ing mają takie mają, ale jest revol, google pay itd

Zapraszamy do kontaktu z redakcja ;)

Informacja prawna