Perła wśród wakacyjnych destynacji – zakochaj się w najpiękniejszych pejzażach Chorwacji

wakacje w Chorwacji

Obmywana lazurowymi wodami Morza Adriatyckiego Chorwacja kusi pięknie położonymi kurortami nadmorskimi, urokliwymi, kameralnymi plażami, tętniącymi życiem miastami, prostą i smaczną kuchnią. Wakacje w Chorwacji zapewniają różnorodność przeżyć i atrakcji. Wiele osób zaskoczonych jest jak liczne doznania oferuje ten piękny kraj, w którym przenikają się kultura Wschodu i Europy.

Daj się zaskoczyć Chorwacji: plaże, architektura, gościnni mieszkańcy

Najpopularniejszym regionem Chorwacji jest słynna Dalmacja. Leżący na końcu półwyspu region zachwyca zapierającymi dech w piersiach krajobrazami, uroczymi zatoczkami i licznymi wyspami poszarpanego wybrzeża. Turkusowa, przejrzysta woda, świetnie utrzymana infrastruktura na plażach i niezwykle gościnni mieszkańcy tworzą wakacyjną atmosferę relaksu. Chorwacja zachwyca także piękną architekturą, w której z łatwością można dostrzec wpływy wschodnie, orientalne czy weneckie. Poranny spacer w Dubrowniku, leniwe śniadanie w Zadarze, tańce w Makarskiej czy odkrywanie starożytnej architektury w Splicie – pewne jest, że pomysłów na wakacje w Chorwacji nikomu nie zabraknie.

Poznawaj Chorwację bliżej natury

Kvarner, Istria i Slavonia to mniej znane regiony Chorwacji. Warto dać się skusić i nie kończyć zwiedzania kraju na słonecznej riwierze czy malowniczych wyspach, lecz również poznać Chorwację od strony jej skarbów przyrody.

Pod namiotem w Chorwacji – blisko natury i tradycji

Ten interesujący kraj może się pochwalić nie tylko zachwycającą linią brzegową, ale także licznymi parkami narodowymi, gęstymi lasami, górami wręcz idealnymi do wspinaczki czy wędrówek. Wielbiciele natury chętnie wybierają campingi w Chorwacji, dzięki czemu mogą sobie pozwolić na pełen odpoczynek, z dala od miast i turystycznych atrakcji. Pola namiotowe w Chorwacji zapewniają rozbudowaną infrastrukturę, prywatność i dostęp do wszelkich wygód potrzebnych na wyjeździe. Chorwacja to kraj, który dba o turystów i słynie z gościnności. Spędzając noce pod namiotem warto otworzyć się na regionalne specjały i mieszkańców, którzy chętnie dzielą się informacjami o lokalnych atrakcjach czy mniej znanych miejscach.

Atrakcje turystyczne dla wielbicieli przyrody i aktywnego wypoczynku

Chorwacja słynie z różnorodności. W każdym regionie znajdziemy miejsce na aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu z możliwością podziwiania widoków i rozkoszowania się przyrodą. W czasie wakacji w Chorwacji warto odwiedzić:

  • Park Narodowy Paklenica,
  • Jaskinie Istryjskie,
  • wpisane na listę UNESCO Jeziora Plitwickie,
  • Białe i Samarskie Skały,
  • Skrad,
  • rezerwat Lonjsko polje niedaleko Zagrzebia,
  • Park Przyrody Kopacki,
  • Park Przyrody Papuk,
  • gaje oliwne w okolicach Lunu,
  • Krasno i Park Narodowy Północny Velebit.

Do wielu z tych miejsc można wygodnie dojechać samochodem, a także skorzystać z rozbudowanej bazy noclegowej, w tym licznych kempingów w Chorwacji.

Oceń artykuł
[Suma: 2 Średnia: 5]
Informacja prawna