Podróże jako terapia – odpoczynek od codzienności

odpoczynek na plazy

Potrzebny odpoczynek? Codzienność przytłacza? Podróżowanie będzie idealnym sposobem na odreagowanie! Nie muszą to być odległe kraje, przed którymi broni się wiele ludzi – wystarczy zmiana otoczenia. To perfekcyjne rozwiązanie dla ludzi szukających przygód wraz ze swoimi przyjaciółmi/rodziną, ale również tych, którzy potrzebują wyciszenia i chcą spędzić ten czas samotnie.

Zrób pierwszy krok!

Na początku planów trzeba wybrać kierunek swoich podróży. Należy zastanowić się, który zakątek świata będzie naszą oazą. Ciepłe kraje? Morze czy góry? Jaki transport wybrać? Z pewnością ilość takich pytań może przytłoczyć.. Spokojnie! Znajdźmy w tym same pozytywy! Warto dopytać znajomych, poradzić się w biurach podróży i na spokojnie wybrać adekwatne rozwiązanie. Pamiętajmy! To ma być odpoczynek.

Drobne rzeczy cieszą najbardziej

Miejsce wybrane, walizka spakowana. Ruszaj w podróż. Niech poniesie Cię chwila. Ciesz się każdym momentem i małymi drobiazgami. Nie myśl o codziennym życiu. Kłótnia z przyjacielem, zbyt wymagający szef – zostaw zmartwienia. To TY jesteś teraz priorytetem. Uwolnij duszę i podróżuj. Spełniaj marzenia. Przeróżne wyprawy dają mnóstwo szczęścia – chłońmy je całym sobą. Podziwianie natury i utożsamianie się z przyrodom również może pomóc w wyciszeniu się. Kolor nieba, śpiew ptaków, kultura i obyczaje innych krajów – to jedne z drobnostek, które zostaną w pamięci na zawsze.

Przekraczanie naszych granic

Często zdarza się, że odwlekamy podróż życia. Znajdujemy tysiące wymówek; nieznajomość języka, strach przed nieznanym. Nasza wyobraźnia płata nam przeróżne „figle”. Strach ma duże oczy! Im dalej jesteśmy od domu tym bardziej boimy się zmian. Wypchnij pierś do przodu – Ty nie dasz rady? Zacznijmy od wycieczki turystycznej, w której będzie towarzyszył przewodnik – bariera językowa? Obalona! Marzysz o locie paralotnią lub o innych ekstremalnych rzeczach? Poproś o pomoc swojego rezydenta (opiekuna grup turystycznych) – na pewno nie pożałujesz.

Podróże kształcą

Zmiana otoczenia i podróże nie tylko kształcą, nadają życiu nowy sens. Dystans, który pokonujemy aby dotrzeć do wybranego punktu, powinien zmienić się w dystans do samego siebie i otoczenia, w którym przebywamy na co dzień. Sprawia to, że patrzymy inaczej na sprawy dnia codziennego, wyzbywamy się emocji i na trzeźwo oceniamy sytuację. Wyzwala nas to nie tylko fizycznie, ale również psychicznie i duchowo.

Podróżowanie vs zmiany

Wędrówki po kraju i świecie – pozwalają na zapoznanie się z kulturą, obyczajami, religią i kuchnią. Możemy dużo wynieść z takiej lekcji.  Część tamtejszej kultury może spodobać Ci się na tyle, że zechcesz wnieść jej cząstkę do swego życia. Cudownie pachnące przyprawy, których prawdziwy zapach poznasz w kraju pochodzenia –  urozmaici Twą kuchnię. Może ludzie, których poznasz zostaną Twoimi przyjaciółmi. Osoby samotne mogą również wpaść na miłość swojego życia!

Ograniczenia, limity, obawy – to nie ma sensu. Wybierzmy się w podróż życia, albo chociaż na zagraniczną wycieczkę, która udowodni Nam, że nie warto się bać. Podróże przynoszą same korzyści. Odpoczynek jest najważniejszy w naszym życiu. Spokojna głowa i oczyszczenie umysłu usprawni nasze codzienne życie.

Oceń artykuł
[Suma: 0 Średnia: 0]
Informacja prawna