Podróżowanie i nauka języka obcego – skuteczne i sprawdzone metody

nauka języka

Nauka języka obcego będzie przebiegała szybciej i sprawniej, jeżeli będziemy przebywać w kraju, gdzie dany język używany jest przez wszystkich. Warto korzystać z wyjazdów naukowych organizowanych przez szkoły językowe oraz biura podróży.

Pobyt u…obcych

Nie ma nic lepszego niż nauka języka wśród osób, które nim na co dzień się posługują. Pobyt w szkole językowej jest dobry, jednak nic nie przebije naturalnej rozmowy, którą będzie trzeba odbyć, jeżeli będzie chciało się dojechać do szkoły językowej (na ogół wyjazdy naukowe obejmują noclegi u rodzin, nie w samej szkole), czy też będzie chciało porozumieć się z innymi uczestnikami danego kursu. Nikt przecież nie powiedział, że w kursie będą brali udział inni Polacy. Na ogół są to osoby pochodzące z innych krajów. Wszystko zależy od miejsca gdzie trafimy i jaki język wybierzemy.

Nawet, jeżeli na początku mamy pewne obawy przed posługiwaniem się językiem angielskim, niemieckim, francuskim, itd. będziemy musieli pokonać swój lęk, jeżeli będziemy chcieli cokolwiek załatwić. Na zajęciach w szkole językowej nikt nie będzie posługiwał się naszym narodowym językiem. Wszystko będzie mówione w danym języku, którego będziemy chcieli się nauczyć. Wielu uczestników kursów językowych w innych krajach przyznaje, że na kurs przyjechali znając zaledwie podstawę. Wracając do kraju po miesiącu, dwóch płynnie posługiwali się językiem. Pobyt wśród innych osób „wymusza” rozmowę w języku obcym. W ten sposób łatwo można nauczyć się języka obcego – aczkolwiek może to dla uczestników kursu wydawać się nieco przerażające.

Dodatkowe atrakcje

Na kursach językowych w dalekich krajach nie samą nauką żyje człowiek. Tego typu wyjazdy obejmują również możliwość korzystania z poszczególnych atrakcji, jakie znajdują się w danym miejscu. Często można liczyć na darmowe bilety do poszczególnych miejsc. Czasem w ramach kursu można liczyć na zniżki do muzeów, galerii, czy też do innych zabytków. Żal byłoby nie skorzystać z takiej okazji. Po zajęciach wielu uczestników kursu organizuje więc samodzielnie lub wspólne wypady do poszczególnych miejsc. Oprócz zwiedzania warto udać się również na…imprezę. Nikt nie powiedział, że po nauce nie będzie można się rozluźnić. Szkoły językowe oferują również bogaty program artystyczny. Oprócz pilnej nauki języka można również zapisać się na kurs tańca, pływania, windsurfingu, jeżdżenia konno. Jak więc widać na nudę na takich wyjazdach narzekać nie można.

Te wszystkie zajęcia, spotkania, korzystanie z atrakcji zwiedzanie sprawi, że będziemy MUSIELI posługiwać się językiem obcym. Można wesprzeć się swoim językiem narodowym, pokazywaniem na migi. To głównie język obcy będzie dla nas pomocą w tych wszystkich sytuacjach. Nie ma co się bać, że taki wyjazd nie jest dla nas, jeżeli dobrze nie znamy języka obcego. Już po kilku dniach pobytu na takim kursie przekonamy się, że swoboda posługiwania się językiem jest coraz lepsza. Koniec kursu językowego na pewno przywitamy pełną swobodą mówienia w danym języku obcym.

Oceń artykuł
[Suma: 0 Średnia: 0]
Informacja prawna