Riwiera Czeska – relaks w otoczeniu pięknej przyrody

czechy

Szukając wyjątkowego miejsca na spędzenie urlopu czy też weekendu warto wybrać Czeską Riwierę. Tak naprawdę nie odbiega ona swoim pięknem od Dalmacji, a jednak na wyjazd w to miejsce może pozwolić sobie wielu z nas, wszak jest bliżej, a i ceny są zdecydowanie bardziej przystępne.

Zapora Lipno – spędź miło i aktywnie czas

Warto wybrać się na Zaporę Lipno, gdzie można naprawdę miło spędzić czas. Dla miłośników aktywnego wypoczynku polecamy windsurfing czy yachting, ale także jazdę na skuterach wodnych. W tym miejscu możecie wypożyczyć także katamaran. Oczywiście jeżeli lubicie zwyczajnie poleżeć na plaży, to możecie wszak plaże wokół tego jeziora są naprawdę malownicze. Wyjazd w region Lipna polecamy także dla wędkarzy. Z kolei wieczorem możecie posiedzieć w miejscowej marinie i zasmakować regionalnych potraw czy napić się tamtejszego wina.

Poznajcie Szumawy

W okolicach Lipna znajduje się Las Czeski – Szumawy. Możecie tam podziwiać gęste lasy, ale i jeziora polodowcowe czy torfowiska. W tym miejscu znajduje się wiele tras rowerowych, ale i pieszych o różnym poziomie trudności. Zatem jeżeli lubicie spędzać czas aktywnie i w otoczeniu pięknej przyrody, to koniecznie wybierzcie się w to miejsce. Warto jeszcze wiedzieć, że tamtejsze jeziora polodowcowe przypominają te kanadyjskie, zatem możecie poczuć się niczym w Ameryce Północnej.

Wersja All Inclusive – coś dla miłośników luksusu

Każdy z nas preferuje inną formę wypoczynku. Są i tacy, którzy po ciężkich miesiącach pracy mają zwyczajnie ochotę poleniuchować. Warto w takiej sytuacji również wybrać się na Czeską Riwierę, wszak w tym miejscu znajdziecie bardzo wiele ekskluzywnych hoteli czy pensjonatów, gdzie możecie miło spędzić czas korzystając z takich atrakcji jak park wodny, sauna czy masaże. Jeżeli wieczorem macie ochotę potańczyć, to nic nie stoi na przeszkodzie, wszak w wielu hotelach organizowane są dodatkowo potańcówki.

Praga wita

Jak zapewne domyślacie się bardzo blisko znajduje się Praga, która jest najczęściej odwiedzaną stolicą przez Polaków. Oczywiście musicie liczyć się z tym, że w tym miejscu jest naprawdę wielu turystów, jednak nie powinno być to przeszkodą w poznaniu tego malowniczego miasta, gdzie nowoczesna zabudowa doskonale kontrastuje z licznymi zabytkami. Koniecznie wybierzcie się na Most Karola, skąd możecie podziwiać panoramę miasta. Warto także zwiedzić dzielnicę zamkową, gdzie możecie zobaczyć nie tylko zabytkową architekturę, ale i zwiedzić katedrę w gotyckim stylu. Warto także zobaczyć Loretę i klasztor na Strahovie. Na uwagę zasługuje również stare miasto. Centralnym punktem jest pomnik Jana Husa czy też ratusz w gotyckim stylu. Kolejnym punktem powinno być odwiedzenie zabytków sztuki sakralnej, wśród których można wymienić kościół Najświętszej Maryi Panny przed Tynem czy Bazylikę św. Jakuba Większego. Należy także wybrać się na Małą Straną, gdzie znajduje się kościół św. Mikołaja czy kościół Panny Maryi Zwycięskiej z cudowną figurą dzieciątka Jezus. Musicie wiedzieć, że aby zobaczyć wszystkie zabytki Pragi nie wystarczy jeden dzień. Dlatego warto znaleźć odpowiedni nocleg, przy czym najlepiej poza miastem, gdzie ceny są niższe.

Oceń artykuł
[Suma: 0 Średnia: 0]
Informacja prawna