Wiedeń powita cię wyjątkowymi zabytkami

Wiedeń niewątpliwie kojarzy nam się z tortem Sachera czy słynnym jarmarkiem bożonarodzeniowym. Jednak warto wiedzieć, że w tym mieście znajduje się naprawdę wiele zabytków, które warto zobaczyć i poznać, zatem zachęcamy Was do wybrania się do stolicy Austrii.

Apartamenty cesarskie – warto je zobaczyć

Naszą wycieczkę po Wiedniu warto rozpocząć od zwiedzenia zamku Hofburg. W tym miejscu można zobaczyć prywatne komnaty cesarza Franciszka Józefa i cesarzowej Elżbiety. Komnaty obejmują aż 24 pomieszczenia. Wszystkie one utrzymane są w stylistyce rokoko. Warto zwrócić uwagę na wyjątkowe sztukaterie, ale i kryształy z bohemii. Znajdują się tam także ceramiczne piece kaflowe. Co ciekawe największą popularnością cieszy się zwiedzanie sali gimnastycznej cesarzowej, w której podobno spędzała sporo czasu na gimnastyce.

Belweder – warto go poznać

Kolejnym obowiązkowym punktem naszej wycieczki powinien być Belweder, który jest nie tylko pałacem w barokowym stylu, ale przede wszystkim Galerią Sztuki. W tym miejscu znajdują się najcenniejsze zbiory takich artystów jak: Gustaw Klimt, czy też Egon Schiele. W Galerii Sztuki jest aż 420 obrazów i całość zajmuje trzy piętra zabytkowego zamku. Oczywiście nie tylko pałac Belwederu zachwyca, ale także ogród w barokowym stylu. Można podziwiać staw lustrzany czy też bardzo duże tarasy, a nawet ogród alpejski.

Coś dla miłośników muzyki

Każdy z nas jest inny, dlatego też każdy preferuje inny rodzaj rozrywki. Dla miłośników muzyki polecamy Dom Muzyki, który znajduje się w historycznym pałacu Arcyksięcia Karola. Co ciekawe w tym miejscu możecie nie tylko posłuchać muzyki, ale na własnej skórze ją także poczuć. Dodatkowo podczas zwiedzania będą Wam towarzyszyć instalacje komputerowe.

Wiedeński diabelski młyn – podziwiaj panoramę miasta

Jednym z symboli Wiednia jest diabelski młyn na Praterze. Z wysokości aż 65 metrów możecie podziwiać panoramę miasta. Tutaj warto poznać pewną ciekawostkę. Otóż wiedeński diabelski młyn można zobaczyć choćby w filmie akcji o Jamesie Bondzie. Dodatkowo w wagonikach znajduje się wystawa na temat 2 tys. lat historii Wiednia. Tutaj istnieje także możliwość wynajęcia wagoników. Możecie tam zorganizować kolację albo zaplanować zaręczyny.

Sztuka sakralna w Wiedniu

Wiedeń to także mnogość zabytków sztuki sakralnej. Jednym z nich jest choćby katedra św. Szczepana. Utrzymana jest ona w gotyckim stylu i posiada cztery duże wieże. Z każdego punktu widokowego można podziwiać panoramę miasta. Dodatkowo warto także zobaczyć ołtarze czy kaplice boczne, a także relikwie, księgi czy szaty liturgiczne. Kolejny obowiązkowym punktem jest Kościół Wotywny w neogotyckim stylu. Ta budowla została wzniesiona jako podziękowanie za nieudany zamach na cesarza Franciszka Józefa. W kościele obecnie znajduje się muzeum. W każdą niedzielę odbywa ją się tam Msze Święte w wielu językach. Po całodniowym zwiedzaniu oczywiście koniecznie warto pójść na porcję tortu Sachera i pyszną wiedeńską kawę z dodatkiem czekolady i bitą śmietaną.

Oceń artykuł
[Suma: 0 Średnia: 0]
Informacja prawna