Wakacje w Turcji – czy warto wybrać ten kierunek?

morze w Turcji

Wybierając się na wakacje trzeba pamiętać o tym, że istotne znaczenie ma bezpieczeństwo. Niewątpliwie dużą popularnością i zainteresowaniem cieszy się Turcja. Jednak nadal istnieje pewne przeświadczenie, że jest tam niebezpiecznie. Ale jaka jest prawda?

Turcja bezpieczeństwo – co należy wiedzieć?

Wiele osób zadaje sobie pytanie: czy w Turcji jest bezpiecznie? Otóż odpowiedź jest oczywiście jednoznaczna oczywiście, że tak, pod warunkiem, że wybiera się miejscowości turystyczne. Warto pamiętać, że Turcja jako kraj muzułmański jest zdecydowanie bardziej konserwatywna niż kraje Europy Zachodniej. Oczywiście przebywając na terenie ośrodka jakimikolwiek restrykcjami nie trzeba się martwić, ale spacerując po mniejszych miejscowościach o pewne rzeczy trzeba zadbać. Nasuwa się więc pytanie: czy wakacje w Turcji są bezpieczne? W regionach turystycznych tak naprawdę nie obowiązują żadne specjalne restrykcje, natomiast na południu kraju czy na terenie granicznym z Syrią ludność tubylcza jest zdecydowanie bardziej konserwatywna. W takim przypadku szczególnie kobiety powinny pamiętać o skromnym stroju. O ile od turystek nikt nie wymaga zasłaniania włosów, to jednak chodzenie w zbyt obcisłych czy też ekstrawaganckich ubraniach absolutnie nie może mieć miejsca. Turcja jako kraj muzułmański stosuje pewne restrykcyjne zasady dotyczące choćby spożywania alkoholu, a więc w miejscu poza ośrodkiem nie należy go spożywać. Oczywiście takich surowych restrykcji nie ma w dużych miastach, takich jak Istambuł czy Ankara.

Turcja a terroryzm

Wiele słyszy się o zagrożeniach terrorystycznych. Zresztą Turcja ataków terrorystycznych już doświadczyła. Tutaj można wymienić choćby zamach w Ankarze w 2015 czy 2016 roku. Wbrew pozorom za wszystkie zamachy nie odpowiadało tylko Państwo Islamskie, ale według władz Turcji także bojownicy kurdyjscy. Jednak nie można jednoznacznie powiedzieć, że Turcja jest mniej bezpieczna niż inne kraje Europy. Zagrożenie owszem występuje, ale nie jest bardzo duże. Ponadto Turcja słynie z bardzo dobrze wyszkolonego wojska, policji czy też wywiadu. W ten sposób bardzo dużo zagrożeń jest eliminowanych. Oczywiście jak w każdym dużym państwie, także w Turcji można zostać okradzionym czy napadniętym, jednak również w tym przypadku nie można powiedzieć, że zagrożenie jest bardzo duże. Turcy są ludźmi bardzo gościnnymi, dlatego też nie trzeba obawiać się wycieczki do tego kraju.

W ostatnim czasie bardzo dużo mówi się o problemie uchodźców, których w Turcji jest kilka milionów. Jednak władze tureckie starają się dbać o bezpieczeństwo zarówno rdzennej ludności, jak i turystów. Uchodźcy są lokowani w specjalnych ośrodkach z dala od głównych miast czy rejonów turystycznych. Zatem, czy Turcja jest bezpieczna, biorąc pod uwagę napływ migrantów? Zagrożenie od strony uchodźców również nie występuje, a wojsko radzi sobie z wszelkimi zamieszkami.

Jeżeli zastanawiacie się, czy warto pojechać do Turcji, to polecamy Wam ten kierunek. Można bezpiecznie wypoczywać i zwiedzać miasta, a także zakosztować niewątpliwie pysznej kuchni i spróbować choćby tamtejszego kebaba.

Oceń artykuł
[Suma: 0 Średnia: 0]
Informacja prawna