A może polskie morze? Wybierz wakacje nad Bałtykiem

Ostatnio wiele osób decyduje się na wakacje nad Bałtykiem i to nie dlatego, że nie chcą spędzać czasu nad Adriatykiem czy Morzem Śródziemnym z powodu wysokich cen. Nad polskim morzem wbrew pozorom wcale nie jest bardzo tanio. Oczywiście koszt będzie mniejszy niż wakacji zagranicznych, jednak jeśli chce się skorzystać z wielu atrakcji, a także stołować się w restauracjach, to będzie trzeba sporo więcej zapłacić niż za postawienie kampera na polu campingowym, co też jest jakąś opcją. Zatem, gdzie warto się wybrać i co warto zobaczyć. Poznajcie nasze propozycje.

Kiedy najlepiej wybrać się nad polskie morze?

Zanim zajmiemy się miejscami, które warto odwiedzić nad morzem, zastanowimy się jaki termin najlepiej wybrać, aby móc cieszyć się z uroków pięknej pogody. Jak wiadomo w ostatnich latach jest ona dość nieprzewidywalna, dlatego nie można polegać na długoterminowych zapowiedziach meteorologów, a raczej oprzeć się na wieloletnim doświadczeniu. Z niego wynika, że zwykle pogoda nad polskim morzem jest znacznie lepsza w sierpniu niż w lipcu, choć zdarzają się i takie lata, kiedy to na początku wakacji jest najlepsza pogoda. Oczywiście rzadko można liczyć na to, że w czasie całego pobytu będzie świecić słońce, dlatego trzeba znaleźć sobie jakieś alternatywne atrakcje takie jak zwiedzanie monumentalnych budowli czy choćby kino 8D.

Lipiec czy sierpień nad Bałtykiem?

Warto również zwrócić uwagę na wykwity sinic, które skutecznie uniemożliwiają morskie kąpiele. Pierwszych wykwitów można spodziewać się na początku lipca, a kolejnych najczęściej pod koniec lata. Biorąc to pod uwagę najlepszym terminem będzie druga połowa lipca i pierwsza połowa sierpnia, a także wrzesień, jeśli nie zależy Ci na morskich kąpielach, a raczej mniejszej ilości turystów i świeżym powietrzu.

Dlaczego wakacje nad Bałtykiem to dobry pomysł?

Urlop nad Bałtykiem to możliwość pooddychania świeżym powietrzem. Dla osób z regionów południowej Polski, gdzie jodu praktycznie nie ma, takie wakacje mogą mieć charakter prawdziwej biologicznej odnowy. Można zresztą wybrać się do ośrodka sanatoryjnego, czy SPA, gdzie można zażyć również ożywczych masaży, np. peelingujących z użyciem sproszkowanego bursztynu. Ponadto można tu skosztować świeżej ryby, co jest doskonałym powodem dla wszystkich smakoszy.

Jaki kierunek wybrać?

Wybierając się nad Bałtyk mamy do wyboru wiele kurortów, zarówno tych znajdujących się w północno-zachodniej, jak i północnej Polsce. Jeśli chodzi o ten pierwszy rejon, to warto wybrać się choćby do Świnoujścia. Można poznać zarówno wyspę Wolin, jak i Uznam, a także dostać się na niemiecką część wyspy. Tu również można mieć niepowtarzalną okazję zobaczenia Orła Bielika. W środkowej części wybrzeża można wybrać oczywiście Trójmiasto. Sopot, Gdańsk i Gdynia są położone na tyle blisko siebie, że swobodnie można podróżować miejską komunikacją i czerpać z uroków urlopu. Dobrym i chętnie wybieranym kurortem jest także Kołobrzeg na zachodzie i Ustka w północnej części Polski.

Niewątpliwie wakacje nad Bałtykiem mogą być bardzo udane. Jeśli nie będziemy wybierać drogich restauracji i zdecydujemy się na gotowanie, a także pole kempingowe koszty znacząco spadną. Rano można udać się na poszukiwanie bursztynu, co może być jedną z wielu atrakcji.

Oceń artykuł
[Suma: 0 Średnia: 0]
Informacja prawna