Jak zaplanować wakacje z psem?

Pies to członek rodziny, to fakt, z którym trudno się nie zgodzić, dlatego wybierając się na urlop czy wakacje warto w podróż zabrać swojego czworonożnego przyjaciela. Ale oczywiście do takiego wyjazdu koniecznie trzeba się przygotować. Oto nasze rady.

Wybierz miejsce przyjazne zwierzętom

Wybierając się na wakacje z psem trzeba pamiętać, że nie można postawić na spontaniczność, lecz taka podróż powinna być przemyślana. Na samym początku trzeba koniecznie znaleźć miejsce przyjazne czworonogom, choć zasadniczo nie powinno być to trudne, wszak coraz więcej hoteli czy pensjonatów akceptuje psich gości i w wielu przypadkach nie trzeba za nich wiele dopłacać.

Rozrywka nie tylko dla Was, ale i dla psich towarzyszy

Urlop z psem musi być przyjemny dla Was obojga, a więc musicie pamiętać, że to co dobre dla Was nie zawsze jest dobre dla psa. Koniecznie też zapomnijcie o długim wylegiwaniu się na plaży w słońcu, wszak dla psa jest to niebezpieczne. Najlepiej znaleźć takie rozrywki, które dla Was i dla psów będą ciekawe. Dobrym pomysłem jest tutaj chodzenie po szlakach turystycznych czy choćby biwakowanie. Niektóre psy bardzo dobrze czują się także w dużych metropoliach, zatem i wakacje w wielkim mieście mogą się udać. Absolutnie nie należy zamykać psa w hotelu, gdyż może się on stresować i doznać lęku separacyjnego, który objawia się niszczeniem wszystkiego, co znajdzie w pobliżu. Warto więc zastanowić się co dla Waszego psa jest dobre, a spędzanie całego dnia w zamknięciu absolutnie takie nie jest.

Zadbaj o ekwipunek dla pupila

Pakowanie bagażu nie należy do przyjemnych czynności i często jest też czasochłonne. Wybierając się na wyjazd z psem musicie także pamiętać o zabraniu niezbędnych rzeczy dla swojego czworonoga. Oczywiście najważniejsze jest jedzenie, woda i miski. Dodatkowo można zabrać ulubioną zabawkę. Pamiętajcie też żeby w razie czego mieć kaganiec, gdyż w wielu miejscach jest on wymagany. Przyda się także ubranko, szczególnie jeśli Wasz pies zamiast sierści ma włos. Pamiętajcie, aby sprawdzić lokalizację najbliższej kliniki weterynaryjnej, wszak warto być zabezpieczonym na różne ewentualności. Każdy zna swojego psa najlepiej, dlatego jeżeli jest on typem kanapowca, to wyjazd, który będzie wiązał się z dużą dawką aktywności może nie być dla niego najlepszy, choć wiele zwierzaków lubi dużą dawkę ruchu.

Pamiętaj o szczepieniu

Absolutnie nie możecie zapomnieć książeczki zdrowia psa. Warto też zadbać o regularne szczepienia. Pamiętajcie też, że jeżeli wybieracie się poza granicę kraju, to koniecznie musicie sprawdzić przepisy dotyczące przewozu zwierząt. Każdy kraj jest inny i tak w jednym wymagane są szczepienia przeciwko chorobom zakaźnym i wściekliźnie. Są i takie np. Australia, gdzie wymagana jest dodatkowo kwarantanna.

Zaplanowanie wakacji z psem wcale nie musi być trudne. Warto wiedzieć, że można znaleźć wiele ofert apartamentów, gdzie można zabrać ze sobą swojego pupila. Są również hotele przyjazne psom. Również restauracje mogą respektować obecność pupila. Warto zatem wybrać rejon, który spełni wszystkie oczekiwania.

Oceń artykuł
[Suma: 0 Średnia: 0]
Informacja prawna