Podróż poślubna – gdzie warto się wybrać?

noc poślubna

Ślub i wesele to jeden z ważniejszych momentów w życiu dla Młodej Pary. Czy faktycznie, jak oglądaliśmy w wielu amerykańskich filmach, natychmiast po nim należy wyruszać w podróż poślubną i jakie kierunki takiego wyjazdu warto wybrać?

Organizacja podróży poślubnej

Podróż poślubna to moment wytchnienia dla nowożeńców, którzy po całym zamieszaniu związanym z organizacją ślubu i przyjęcia weselnego mogą nacieszyć się swoim towarzystwem w nowych rolach, zanim jeszcze rozpoczną codzienne życie. Rzadko jednak, wbrew temu, co oglądamy w wielu romantycznych filmach, świeżo poślubieni małżonkowie decydują się ruszyć w podróż poślubną od razu po weselu. Trudno oczekiwać, aby po całej nocy zabawy z zaproszonymi gośćmi, mieli faktycznie jeszcze na to siłę. W stanie przemęczenia, krótka podróż, zamiast cieszyć może stać się koszmarem. Pomyślmy też, że do wszystkich obowiązków związanych z organizacją uroczystości ślubnych, dochodzi jeszcze pakowanie bagażu na podróż poślubną. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest więc odłożenie podróży poślubnej o kilka dni lub tygodni, kiedy na spokojnie będzie można cieszyć się jej atrakcjami. Do innych powodów odłożenia podróży poślubnej w czasie należą również warunki klimatyczne panujące w kraju, do którego wybierają się nowożeńcy W terminie, w którym odbywa się ślub i wesele, za granicą może akurat trwać pora deszczowa, która zdecydowanie nie ułatwia zwiedzania.

Gdzie na podróż poślubną?

Wyjazd w podróż poślubną powinien być przemyślany i przedyskutowany przez obie strony. Tylko wtedy usatysfakcjonuje obie strony. Decyzja o tym, gdzie w podróż poślubną udamy się jako małżeństwo to w praktyce nauka kompromisu. Jeśli małżonkowie mają wiele wspólnych zainteresowań i sposobów spędzania czasu, ich podróż poślubna nie musi wcale przypominać wyjazdów organizowanych przez inne pary. Miłośnicy wypraw rowerowych z radością ruszą na przykład w trasę po Korsyce, która jest wymagająca, ale wrażenia, jakie zapewnia, będą z pewnością niezapomniane. Jeśli jednak małżeństwo różni się upodobaniami i jedno z nich woli spędzać czas na plaży, a drugie aktywnie zwiedzać, również w trakcie podróży poślubnej będą musieli rozplanować wspólne dni tak, aby obie strony były zadowolone. Mogą umówić się, że dwa dni spędzają na relaksie na plaży, a kolejne dwa poświęcają na poznawania okolicy i oglądanie zabytków.

Jakie są najpopularniejsze cele podróży poślubnych na świecie?

Dobry pomysł na podróż poślubną to popularne kierunki do miast uznawanych za najbardziej romantyczne na świecie. Należą do nich m.in. Wenecja, Barcelona i Paryż w Europie, w których atrakcji jest tak wiele, że trudno znaleźć czas na obejrzenie ich wszystkich. Jeśli jednak nowożeńcy chcą udać się nieco dalej i mają środki finansowe na podróż poślubną w miejsca na innych kontynentach, polecane są m.in. Nowy Jork czy San Francisco w Stanach Zjednoczonych lub Buenos Aires lub Rio de Janeiro w Ameryce Południowej.

Osoby ceniące sobie wyjazdy zapewniające sporą dawkę adrenaliny mogą wybrać się na półwysep Jukatan w Ameryce Południowej, słynący z plaż z niezwykle jasnym piaskiem. Można tu m.in. zdecydować się na skoki ze spadochronem na Playa del Carmen lub nurkowanie w jaskiniach w Tulum, nazywanych cenotami. To krasowe leje powstałe po zapadnięciu się wapiennego podłoża w miejscach, gdzie woda wydrążyła wcześniej pieczary. Można nurkować w nich zarówno używając specjalistycznego sprzętu, ale również czysto rekreacyjnie, a cały podziemny system jaskiń w Tulum, z których najdłuższe mają nawet ponad 300 km, do tej pory został zbadany jedynie w części. Sporą dawkę adrenaliny w niezwykle luksusowych warunkach zapewni także podróż poślubna w formie safari fotograficznego w Kenii. Można na nim spotkać lwy, gepardy, słonie i żyrafy, a dodatkową atrakcją dla uczestników takich wyjazdów jest nocleg w namiotach urządzonych w środku niczym pokoje w ekskluzywnych hotelach.

Wielbiciele rejsów pod żaglami mogą z kolei zdecydować się na podróż poślubną na jachtach pływających po wodach Chorwacji, Grecji czy Hiszpanii. Szczególnie wyprawa jachtem do Grecji z jej tysiącami małych, urokliwych wysepek może być niezapomnianą przygodą. W wersji dla wygodnych wyprawy po wodach otaczających te kraje oferują również statki rejsowe, z kilkoma restauracjami, basenami i innymi atrakcjami na pokładzie dla podróżnych.

Gdzie w podróż poślubną po Polsce

Podróż poślubna może być również dobrą okazją do odwiedzenia przepięknych zakątków w Polsce. Do wyjątkowo malowniczych miejsc należą m.in. Bieszczady, w które warto wybrać się jesienią dla niezapomnianych widoków oszałamiających kolorystyką lasów i połonin. To rozwiązanie szczególnie dobre dla wszystkich osób zmęczonych komercyjną tandetą panującą w popularnych kurortach. Wielbiciele górskich wypraw mogą również zdecydować się na jesienny wyjazd w Góry Stołowe stanowiące prawdziwy fenomen górotwórczy. W miejscach takich jak Szczeliniec czy Błędne Skały można poczuć się jak w innym świecie.

Miejscami, które swobodnie mogą konkurować urodą ze światowymi atrakcjami, są również Warmia i Mazury. Raj dla wielbicieli wypraw pod żaglami, ale także spływów kajakowych czy po prostu leniwego wypoczynku nad jednym z tutejszych jezior. Szczególnie udany pobyt można zarezerwować na licznie działających w tym rejonie gospodarstwach agroturystycznych, gdzie nowożeńcy mogą znaleźć pożądane ciszę i spokój, aby nacieszyć się swoim towarzystwem.

Podróż poślubna – jaki hotel wybrać?

Poza kierunkiem planowanej podróży poślubnej, warto również zwrócić uwagę, w jakim hotelu będziemy nocować. W wielu z nich można trafić na apartamenty przygotowane specjalnie z myślą dla nowożeńców. Na Seszelach lub Mauritiusie mają oni m.in. dostęp do pokojów z prywatnymi basenami lub oferty promocyjne na zabiegi spa dla dwojga. Możliwe jest także nocowanie w hotelach wyłącznie dla dorosłych lub ze strefami wyznaczonymi dla dorosłych, którym dzięki temu nic nie zakłóca spędzanych wspólnie chwil.

Oceń artykuł
[Suma: 0 Średnia: 0]

# “Podróż poślubna – gdzie warto się wybrać?

  1. Ania pisze:

    My z mężem naszą podróż poślubną odbyliśmy dopiero 2 miesiące po naszym ślubie. Była to piękna Majorka, której do końca życia nie zapomnę i zapamiętam ją bardzo dobrze 🙂

Zapraszamy do kontaktu z redakcja ;)

Informacja prawna